Spięcie w studiu MN. Braun nadal broni Olszańskiego: “To polska racja stanu”

TYLKO U NAS
Dodano   31  
  Loading
Grzegorz Braun

Grzegorz Braun / Fot. Archiwum

W studiu Mediów Narodowych miała miejsce gorąca dyskusja o poręczeniu za Wojciecha Olszańskiego/Aleksandra Jabłonowskiego i jego "kamratów" przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna.
  • Redaktor Jan Hernik dyskusję w sprawie m.in. Wojciecha Olszańskiego/Aleksandra Jabłonowskiego zaczął od wymienienia zarzutów, jakie można postawić w odniesieniu do jego działalności.
  • Poseł Grzegorz Braun podkreślał, że staje on w obronie wolności słowa i przeciw hamowaniu dyskursu publicznego.
  • Redaktor Jan Hernik wskazał, że Wojciech Olszański i jego towarzysze, trafili do aresztu “z uzasadnionych powodów”. Wskazał też na podnoszone nie pierwszy raz wątpliwości co do adresu Olszańskiego.
  • Zobacz także: Dzierżawski: Czy potrzeba, aby któryś z naszych wolontariuszy zginął od uderzenia łańcuchem w głowę lub pchnięcia nożem?

Promowanie faszyzmu czy polemika historyczna?

Redaktor Jan Hernik dyskusję w sprawie m.in. Wojciecha Olszańskiego/Aleksandra Jabłonowskiego zaczął od wymienienia zarzutów, jakie można postawić w odniesieniu do jego działalności.

Hasła typu “śmierć Żydom”, pomieszanie symboli chrześcijańskich z pogańskimi, m.in. na czapce pana Olszańskiego orzeł bez korony, za to carski orzeł ukoronowany, flaga rosyjska na mundurze, pałka przy boku, rózgi liktorskie… – wskazywał.

Prowadzącemu przerwał poseł Grzegorz Braun.

Czy polemiki historyczne ma zastąpić cenzura prewencyjna? – zapytał polityk.

W dalszej dyskusji red. Hernik wskazywał na kolejne aspekty działalności Olszańskiego/Jabłonowskiego.

Można śmiało mówić o poparciu aborcji przez pana Wojciecha Olszańskiego, znieważenie Pisma Świętego, gloryfikowanie sowieckich zbrodniarzy takich jak Iwan Sierow czy Józef Stalin. Panie pośle, czy nie sądzi pan, że właśnie tego typu wydarzenia jak w Kaliszu, osoby takie jak pan Wojciech Olszański i jego “kamraci”, jak siebie sami nazywają, szargają wizerunek polskich narodowców, patriotów, katolików? Również na arenie międzynarodowej – pytał redaktor.

Co jest dyskursem a co nie?

Poseł Konfederacji wrócił do swojej tezy, że działania organów państwa, wymierzone w Olszańskiego i jego “kamratów” miałyby nosić znamiona cenzury prewencyjnej.

Czy mamy w Polsce zaakceptować ustanowienie cenzury prewencyjnej, poprzez fakt realizowania zamówienia politycznego przez policję, służby prokuratorskie i sąd w Kaliszu. Moja hipoteza – z wytyczonym celem dania przykładu grozy po to, żeby każdy, kto chciałby publicznie wejść w dyskurs na temat stosunków polsko-żydowskich w historii współczesności, żeby się trzy razy zastanowił, mocno zawahał i najlepiej zrezygnował z zabierania głosu. Czy taki efekt chcemy osiągnąć? Ja nie. Ja, jeśli to będzie w mojej mocy, chętnie udzielę poręczenia całemu składowi Mediów Narodowych, gdyby ktoś was nie daj Boże nękał… – wskazał poseł.

W tym momencie wtrącił się prowadzący program.

My nie mamy na koncie tak haniebnych czynów, jak pan Wojciech Olszański – zaznaczył Jan Hernik.

Warto zauważyć, odnosząc się do wywodu Grzegorza Brauna o rzekomym blokowaniu dyskursu poprzez zamknięcie do aresztu Wojciecha Olszańskiego i jego “kamratów”, że dyskurs, według definicji ze Słownika języka polskiego PWN, to “dyskusja na tematy naukowe” lub “wywód przeprowadzony na zasadzie ściśle logicznego wnioskowania”. Trudno do którejś z tych definicji przypisać tak spalenie jakiegokolwiek tekstu, czy to historycznego, czy to współczesnego, jak i używanie podczas swoich pochodów symboliki faszystowskiej, czy nawiązującej do faszyzmu. W związku z tym słowa posła Brauna o potrzebie poszanowania wolności słowa czy dyskursu publicznego, w żaden sposób nie mają związku z wydarzeniami z Kalisza.

“Panu tak się zdaje, że to się można tak odciąć, zdystansować i wtedy po nas nie przyjdą”

W dalszej części dyskusji w studiu polityk Konfederacji odniósł się do słów prowadzącego.

Rozumiem. Panu tak się zdaje, że to się można tak odciąć, zdystansować i wtedy po nas nie przyjdą. Z dystansu, jaki mi daje mój wiek i doświadczenie odpowiadam: to jest program pilotażowy, który ma ustalić pewien, z mojego punktu widzenia najfatalniejszy, standard autocenzury w polskim życiu publicznym. Bo jedną rzeczą jest, że pan się odnosi krytycznie do tego. Ja też nie we wszystkim bym skierował do produkcji i możemy wymieniać się uwagami na ten temat. Pytanie – czy dzwonimy na policję, czy przyzywamy prokuratury, czy cieszy nas fakt, że ktoś, kogo pan gotów jest poddawać merytorycznej krytyce, nie będzie mógł na tę krytykę odpowiedzieć, ponieważ wylądował na kwartał w areszcie – powiedział poseł.

Redaktor Jan Hernik wskazał, że Wojciech Olszański i jego towarzysze, trafili do aresztu “z uzasadnionych powodów”. Wskazał też na podnoszone nie pierwszy raz wątpliwości co do adresu Olszańskiego.

Chociażby takie, nie wiem, czy zna pan casus sprawy już dwuletniej, procesu cywilnego Radosława Patlewicza przeciw Wojciechowi Olszańskiemu(…) Chodzi o to, że sąd od dwóch lat, mimo przedkładania wszelkich dokumentów na temat miejsca zamieszkania pana Olszańskiego, nadal nie jest gotów uwierzyć w to miejsce zamieszkania. Więc są uzasadnione powody nie tylko matactwa, co było pewnym uzasadnieniem zastosowania tego aresztu, ale także chociażby ucieczki czy ukrywania się pana Olszańskiego – podkreślił dziennikarz.

Na to odpowiedział poseł Braun:

Tak pan powiada. A ja powiadam: policja go teraz znalazła, bo też nie miała problemów z ustaleniem jego tożsamości, bo on, a mówimy tutaj o trzech mężczyznach, obok pana Olszańskiego panowie Osadowski i Rybak. Im trzem udzieliłem poręczenia. Nieskutecznie, sąd osadził ich na kwartał w areszcie. Ja panu oświadczam, że jedną rzeczą jest niepodzielać zapatrywań i nie być życzliwym odbiorcą formuły happeningu politycznego, ale insza to jest rzecz ucinać debatę publiczną przez wtrącenie do aresztu jednego z jej uczestników.

“Tu nie chodzi o traktaty kaliskie”

W dalszej dyskusji powtarzały się wątki o obronie wolności słowa. W pewnym momencie prowadzący zaznaczył, że aresztowani nie zostali zatrzymani za spalenie statutów kaliskich.

Podkreślam, że tu nie chodzi o traktaty kaliskie. Panowie zostali aresztowani na podstawie paragrafów 256, 257 m.in., za propagowanie faszyzmu, co widzieliśmy na tych zdjęciach m.in. rózgi liktorskie, czarna furażerka, styl na Duce – wskazał Hernik.

Z takim stawianiem spraw nie zgodził się goszczący w studiu polityk.

Panie redaktorze, nie idźmy tą drogą. Czy wystąpi pan z jakimś kodeksem, regulaminem mody męskiej? Chce pan, żeby coś takiego w Polsce obowiązywało? – powiedział Grzegorz Braun.

Do tego odniósł się redaktor Hernik.

Nie, natomiast to, co robi pan Olszański, w 100% nawiązuje do faszyzmu, łącznie z pieśniami, które są odśpiewywane na jego wiecach – podkreślił.

Całą dyskusję na ten temat, a także inne poruszone w programie, można obejrzeć w poniżej załączonym nagraniu:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
hens
Gość
hens
22 listopada 2021 17:04

Brawo MENDIA NARODOWE ! Walić w Brauna! A potem go zamknąć, bo ma inne poglądy, OLSZAŃSKI też miał inne i już siedzi, czas na Brauna.

A poza tym dawajcie kasę na naszą działalność przeciw antysemicką! W końcu jeśli Gliński podpisał, to będziemy zwalczać wrogów żydów, takich jak OLSZAŃSKI!

Dawajcie kasiorę na “JEDYNE MEDIA BEZ POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ!”

Last edited 9 dni temu by hens
Leszek
Gość
Leszek
22 listopada 2021 18:01
Reply to  hens

Olszański nie jest wrogiem żydów ale prowokatorem. Jeśli Braun go popiera to jest taki sam. Nie udało się z Marszem Niepodległości to udało z Olszańskim. Problem w tym że Polacy nie czytają książek w ogóle, nie mówiąc o książkach napisanych w okresie międzywojennym, Nie kształcicie się , przez to w większości jesteście niewolnikami pracującymi u kogoś a nie na swoim. Swoje opinie i poglądy kształtujecie oglądając tv, nieważne której stacji bo wszystkie należą do tych samych. Pewna nacja do perfekcji opanowała wykorzystywanie naiwności Polaków i nawet jesteście zdolni podpalić swój kraj nie licząc się z kosztami ani stratami w obronie obcych interesów. Jestem od zawsze Polakiem i przykro mi to pisać ale niestety jest to prawda. Od kilkuset lat elity tego narodu są mordowane przez masonów a w ich miejsce wchodzą synowie Jakuba. Ale wy to macie w dupie, byle się najeść, napić i zadupczyć.

Pusio
Gość
Pusio
22 listopada 2021 18:03
Reply to  hens

Jebnij się w łeb a siły nie żałuj!

hens
Gość
hens
22 listopada 2021 20:14
Reply to  hens

OLSZAŃSKI jest wrogiem żydów i to zażartym takim jak ja! A wy tu jesteście żydłackie fąfle niegodne rozmowy. Koniec “wartorozmawiactwa”, czas na grę w kulki!

Last edited 9 dni temu by hens
54sarian
Gość
54sarian
23 listopada 2021 05:27
Reply to  hens

Tylko pod PLATFORMĄ, tylko pod jej znakiem Polska w nędzy będzie a Polak już jest w UE ŻEBRAKIEM na dodatek szkalowany i poniżany.
Wyciekł tajny plan KUNDLA.Tfuskunks Ziemie Zachodnie do Niemiec przyłączy a Polaków którzy folkslisty nie podpiszą na Ukrainę wysiedli, Śląsk i Gdańsk znów będzie Niemiecki. Od Sopotu zaczyna

Arx
Gość
Arx
23 listopada 2021 11:17
Reply to  54sarian

PiS robi podobnie, tyle, że odda Polske żydom. PiS PO jedno zło!

mmd
Gość
mmd
22 listopada 2021 17:34

PAN JAN HERNIK I MEDIA NARODOWE CWIERKAJA Z KLUCZA, SZNOWNI NIE IDZCIE W TA STRONE

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
22 listopada 2021 17:48

Ten Hernik nazywa Olszańskiego “faszystą” na tej samej zasadzie, co przeciwnicy Bąkiewicza tak nazywają Bąkiewicza.

Pusio
Gość
Pusio
22 listopada 2021 18:05

Mendia Narodowe. Po tym co się tu dowiedziałem to SRAM na was. Wy na pewno nie jesteście polskie media narodowe ale szabesgoje. Won w pis-du!

Arx
Gość
Arx
22 listopada 2021 19:37

Autor pisze tylko o Olszańskim, a dyskusja trwała tam przez ponad godzine i o Olszańskim to chyba najmniej było mówione. Za to Braun chciał mówić o tym jak PiS chce wprowadzic segregacje sanitarną, a redaktor “ale to nie jest tematem naszego spotkania”. Jeny “Media Narodowe” zachowujecie sie juz identycznie jak te reżimowe rządowe. Oni tak samo mówią. Pierdu pierdu o sprawie nieistotnej dla Polaków Olszańskim cały artykuł a ani słowa o tym co Braun tam wiele razy próbował mówić, o wprowadzaniu przez PiS segregacji sanitarnej i dzieleniu Polaków wbrew Konstytucji! To są rzetelne media!?!? Tak szybko się sprzedaliście!?!??

hens
Gość
hens
22 listopada 2021 20:20
Reply to  Arx

“Tak szybko się sprzedaliście!?!??” I to za takie grosze, że już żebrzą.

Zacytuję – “cnotę stracił, rubelka nie zobaczył”!

Wyższą kwotę odszkodowania dostanie OLSZAŃSKI za niesłuszne aresztowanie :)) czym znów doprowadzi tutejszych mendiotów do szewskiej pasji!

Uniżone szalomki, neodmowszcziki, uniżone!

Szczególnie dla Bodakowskiego, który rzeczywiście jak na barana ma adekwatną nazwę.

dcds
Gość
dcds
22 listopada 2021 20:34
Reply to  hens

Bodakowski to oddzielna historia, nawet nie wiem skąd ten szur się wziął w mn

hens
Gość
hens
22 listopada 2021 21:21
Reply to  dcds

Zadaniowany.

hens
Gość
hens
22 listopada 2021 21:22
Reply to  hens

Prócz niego trafił też tu ‘dziennikarz’ z TVRepublika. Widać czyj to był zamysł i wykonanie.

dcds
Gość
dcds
22 listopada 2021 20:32

Braun to taki sam szur jak Olszański. Szkoda, że Braun po uzyskaniu mandatu posła tak bardzo się zbisurmanił.

54sarian
Gość
54sarian
23 listopada 2021 05:28

Niedzielski OSZUST, NIEUK, skorumpowny, albo naiwny jak dzieciak,w israelu wirus najmniej się szerzy w środowiskach ortodoksyjnych, nie waksimowanych tylko leczonych, tam zgonów najmniej.Prezydent Siemianowic: w szpitalu mamy 5 chorych na covid, 4 zaszczepionych 1 bez szczepionki. POLSKA jest jedna!! Dziękujemy.

54sarian
Gość
54sarian
23 listopada 2021 08:37

Żyd Polskę i Polaków szkalować może na cały świat przypisując kłamstwa i holokaust, o żydzie i współpracy z niemcami wydawanie swoich prawdy powiedzieć nie wolno bo to antysemityzm, Prawem Chazaka jakim grabili Polaków też nie wspomną.

red Szechterszwanc
Gość
red Szechterszwanc
23 listopada 2021 09:26

Nie pokazujcie tego redaktora ogolonego pajaca. Bedziecie tracili symp[atykow i wiodzow.

Piotr Pastuch
Gość
Piotr Pastuch
23 listopada 2021 14:20

Co najmniej nierozważną decyzją Mediów Narodowych było przekazanie w programie wywiadu nieokrzesanemu redaktorowi z wybitną osobą jaką jest Pan poseł Grzegorz Braun na temat antysemityzmu w Polsce. Pan Grzegorz Braun, Polak obrońca narodowej tradycji, kultury i języka, erudyta o wszechstronnej wiedzy i kulturze osobistej, PATRIOTA pisane przez duże „P“, wieszcz narodowy XX w. wskazujący największe zagrożenia dla Polski i walczący z wrogami naszego narodu w obawie o jego losy, czego doświadczają oglądający ten program i wszystkie publiczne wystąpienia w sejmie i w mediach niezależnych.
Dziękuję Bogu za to, że mogę oglądać i słuchać wybitnego Polaka w polskich mediach, przyszłego Prezydenta Polski. Daj Boże!
A wszystkim szukającym antysemityzmu w Polsce, życzę stałego pobyty w kraju mlekiem i miodem płynącym w kraju swoich przodków w Izraelu.

Logika panie
Gość
Logika panie
23 listopada 2021 16:50

MN bronią swojego młodego dziennikarza, który nie bardzo słuchał wywodu p. Brauna tylko trzymał sie swojej emocji. Konkluzją jest teza p. Brauna: “Ja panu oświadczam, że jedną rzeczą jest nie podzielać zapatrywań i nie być życzliwym odbiorcą formuły happeningu politycznego, ale insza to jest rzecz ucinać debatę publiczną przez wtrącenie do aresztu jednego z jej uczestników”. I o ten areszt posłowi chodziło. Dziennikarze walczą z cenzurą, a nie widza belki we własnym oku.

Dadal
Gość
Dadal
23 listopada 2021 22:36

Wolf

Dadal
Gość
Dadal
23 listopada 2021 22:39

Łysy pejs stara się ale przygotowanie do dyskusji z Braunem na poziomie fajfluka. Teraz już wiem czemu Olszański ciśnie po takich ćwokach. Olek ma rację fajfluki w jarmułkach.

WieN
Gość
WieN
24 listopada 2021 17:16

Jednemu i drugiemu przydałaby się “psychuszka”

Paweł Żabicki
Gość
Paweł Żabicki
25 listopada 2021 08:53

Polecam moją polemikę z Janem Hernikiem i Radosławem Patlewiczem: https://pawel-zabicki.blogspot.com/2021/11/inflacja-antyfaszyzmu.html

Pozdrawiam

Arx
Gość
Arx
25 listopada 2021 23:12

dobrze napisane

Kontrrewolucjonista
Gość
Kontrrewolucjonista
25 listopada 2021 12:02

Jestem oczywiście antagonistim endokomuny, ale nie zgadza się z powodem zatrzymania. Trzeba ich tępić, ale nie w taki sposób.

Edward
Gość
Edward
25 listopada 2021 22:25

POwieś się na suchej gałęzi żydku.

Mirosława
Gość
Mirosława
26 listopada 2021 22:01

Pan Hernik Jest paradny. Kalisz do aresztu, bo jest f………… Natomiast chwała odsprzedanemu
pisowskiemu reżimowi Marszowi Niepodległości realizowanemu w podległej Polsce. Media Narodowe coraz bardziej zmierzają w kierunki politycznego konformizmu! Sądzę, że z tego powodu pan poseł Grzegorz Braun nigdy nie będzie musiał pisać poręczeń za swego interlokutora!!!

Mirosława Grygier
Gość
Mirosława Grygier
26 listopada 2021 22:14

Uważam, że Media Narodowe są coraz bardziej konformistyczne politycznie wobec obozu rządzącego! Niestety, dotacje rządowe nie służą niezależności dziennikarskiej, co potwierdza
narracja pana Hernika, zaprezentowana w dyskusji z panem Braunem! Pozdrawiam pana Brauna

Adam
Gość
Adam
27 listopada 2021 06:50

Olszański to taki folklor. Nie zwracał bym na niego większej uwagi. A robienie z niego wroga publicznego nr 1 za parę jego prywatnych w sumie opinii o zydach ośmiesza tylko prokuraturę i tych co za takim stawianiem sprawy stoja.

Piotr
Gość
Piotr
29 listopada 2021 12:13

Tęga jeszcze nie było: narodowcy gryzą narodowców

POLECAMY