Wspólnik Bąkiewicza i Barełkowskiego zatrzymany!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdjęcie: zrzut ekranowy z X oraz YouTube

Jak informowaliśmy za wspólnikiem Roberta Bąkiewicza i Piotra Barełkowskiego rozesłano list gończy. Waldemar Bonkowski musi odbyć karę 3 miesięcy więzienia. Nie stawiał się jednak na jej odbycie i dlatego rozesłano za nim list gończy.

Sprawa była dosyć szeroko komentowana w mediach, ponieważ Waldemar Bonkowski to były senator PiS. Bonkowski został skazany za “za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem”. Jak tłumaczył sam Bonkowski ze względów zdrowotnych nie miał siły wyprowadzać psa w normalny sposób. Dlatego przywiązywał go do samochodu i w ten sposób wyprowadzał go na “spacer”. Jeden z takich “spacerów” skończył się dla psa tragicznie. Sprawę zgłosiła osoba, która widziała jak pies był ciągnięty przez Bonkowskiego.

Waldemar Bonkowski to również wspólnik Roberta Bąkiewicz i Piotra Barełkowskiego. W ubiegłym roku Bąkiewicz i Barełkowski założyli spółkę Telewizja Media Narodowe. Nazwa nieprzypadkowa, miała to być bowiem “kontynuacja” Mediów Narodowych, które prowadzi Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Z tym, że Stowarzyszenie nigdy nie wydało zgody na prowadzenie mediów pod szyldem Mediów Narodowych i z wykorzystaniem logotypu Mediów Narodowych. A to właśnie miało miejsce przez wiele miesięcy. Spółka Bąkiewicza przejęła również konta w mediach społecznościowych, które należały do Mediów Narodowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. A nawet przez długi czas zarządzała bez zgodny Stowarzyszenia, fanpejdżem Marszu Niepodległości promując materiały z portalu TVMN.pl należącego do spółki Bąkiewicza i Barełkowskiego. Fanpejdż udało się niedawno odzyskać Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości.

Jak przyznał sam Piotr Barełkowski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Waldemar Bonkowski ma obecnie 20% udziałów w spółce Telewizja Media Narodowe. Udziały te nabył za 500 tys. zł. Pozwoliło to spółce na start, wynajęcie lokalu, zakup sprzętu, wypłaty wynagrodzeń.

Jak podały Wirtualne Media Bonkowski nie jest jedynym udziałowcem spółki, który ma problemy z prawem. Również Robert Bąkiewicz, który posiada wg Barełkowskiego mniej niż 25% udziałów, był skazywany przez sądy. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety.
Obecnie również toczą się kolejne postępowania wobec Bąkiewicza o czym sam informuje w mediach społecznościowych. Nie wszystkie, jakby chciał Bąkiewicz, mają charakter polityczny, charakter zemsty politycznej.

Waldemar Bonkowski został zatrzymany dzisiaj ok. godz. 10.00 jak poinformowała rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY