Arabadźić: Milanović działa na szkodę Chorwacji [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Chorwacji Zoran Milanović

Prezydent Chorwacji Zoran Milanović / Fot. Twitter

"Prezydent Milanović stawia się w kontrze wobec mocno proukraińskiego rządu, ale staje też w opozycji wobec swojej macierzystej partii socjaldemokratów, którzy stoją murem za rządem chorwackim" - mówił w Dniu na żywo w MN Aleksander Arabadźić, prezes Akademii Kadr Europejskich.

Milanović przeciw pomocy

“Moim zdaniem, ale też zdaniem dziennikarzy i analityków zajmujących się Chorwacją jest to kwestia – jak to często bywa na Bałkanach, sporu politycznego. Prezydent Milanović stawia się w kontrze wobec mocno proukraińskiego rządu, ale staje też w opozycji wobec swojej macierzystej partii socjaldemokratów, którzy stoją murem za rządem chorwackim. Prezydent jest osamotniony” – mówił Arabadźić.

Konflikt premiera z prezydentem

“Zewnętrznie uważam, że oprócz oburzenia mediów nie będzie to miało żadnego wpływu. Prezydent nie ma tak dużego wpływu, więc materialnie i politycznie poza granicami Chorwacji tego problemu nie będzie, choć myślę, że w jakiś sposób prezydent będzie działał na szkodę państwa chorwackiego i jego wizerunku. Nie uważam, żeby był pod wpływem tajnych służb. Ma charakter, żeby być w kontrze i gada co mu ślina na język przyniesie” – wskazywał prezes Akademii Kadr Europejskich.

Chorwaci popierają pomoc

“Prezydent ma jakąś część poparcia. Chorwackie społeczeństwo oczywiście jest za wsparciem dla Ukrainy i w większości stoi murem za Ukrainą, ale jest też odsetek – wyższy niż w Polsce – obywateli, którzy ze względu na wcześniejsze doświadczenia wolą neutralne stanowisko, ale jest to duża mniejszość” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY