Bąkiewicz: Putin nie broni żadnych wartości europejskich. W polskim interesie jest osłabienie Rosji

TYLKO U NAS
Dodano   55
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube/Media Narodowe

Uważam, że dzisiaj w polskim interesie jest załamanie czy znaczne osłabienie państwa rosyjskiego, gdyż w przestrzeni geopolitycznej dawałoby nam to ogromną szansę na bycie liderem państw środkowoeuropejskich. - powiedział w Rozmowie Mediów Narodowych Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

To nie jest nasza wojna?

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odniósł się do wypowiedzi posła Artura Dziambora:

Konfederacja jako partia, która na sztandary wywiesza hasło “patriotyzm”, powinna mówić, jak jest. Jest tak, że wojna na wschodzie w sensie szerszym jest naszą wojną, a Rosja jest dla nas zagrożeniem. Poseł Dziambor powiedział, że polską armię trzeba dozbrajać. Mówił o ustawie o obronie ojczyzny, która przewiduje rozbudowę i modernizację armii, poparł ją w wywiadach. Natomiast gdy była ona głosowana w sejmie, pan Dziambor z kolegami wstrzymał się od głosu. To są ludzie o jakiejś rozdwojonej jaźni.

Putin to nie żaden katechon

Bąkiewicz kontynuował swoją ocenę sytuacji:

W mojej ocenie oni [posłowie partii KORWiN – przyp. red.] w tej chwili dokonują osłabienia struktury środowisk patriotycznych. Ponieważ wiele osób chce głosować na Konfederację, ale słuchają tego, co mówią ci politycy. Słyszą, jak jeden z prominentnych działaczy Konfederacji mówi, że to nie jest nasza wojna. Skoro to nie jest nasza wojna, to po co dawać uzbrojenie, po co wzmacniać Ukrainę, po co pomagać kobietom i dzieciom, które do nas przybyły? Takie wyciągają z tego wnioski, a wniosek daleko idący wyciągają taki, że Rosja nie jest tak naprawdę dla nas zagrożeniem. Że Rosja jest taka fajna, a Putin to katechon, bo on nie pozwala pederastom chodzić po ulicach. Na tym budowana jest narracja, że Rosja to państwo, które broni własnych interesów, i ta wojna na Ukrainie jest wojną obronną.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rosja jest w stanie rozkładu

Robert Bąkiewicz powiedział również, że osłabienie państwa rosyjskiego jest w polskim interesie:

Putin, wbrew temu, co mówi Janusz Korwin-Mikke, nie broni żadnych wartości europejskich. Skala aborcji w Rosji jest niewyobrażalna, podobnie alkoholizmu, narkomanii. Skala demografii ujemna, częste rozwody, zwalczanie religii katolickiej… To państwo się rozpada. Uważam, że dzisiaj w polskim interesie jest załamanie czy znaczne osłabienie państwa rosyjskiego, gdyż w przestrzeni geopolitycznej dawałoby nam to ogromną szansę na bycie liderem państw środkowoeuropejskich.

OBEJRZYJ CAŁOŚĆ ROZMOWY. KLIKNIJ PONIŻEJ

Złe wieści dla Konfederacji

Najnowszy sondaż pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski zapewnia Konfederacji jedynie 3,3% poparcia Polaków. To wynik ostatnich nieodpowiedzialnych wypowiedzi liderów tej partii i tolerowanie ich przez koalicjantów.

Nie pomogły także rozłamy w partii. Jak informowaliśmy z partii KORWiN odeszli posłowie: Dziambor, Kulesza i Sośnierz. Ostatnio także Tomasz Grabarczyk przeszedł do tzw. partii Wyspy Węży. Trwają także walki o pieniądze partyjne. To wszystko powoduje, że projekt Konfederacja jest już poniżej progu wyborczego.

Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY