Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 15 do 21 listopada

Dodano   0
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Sukces Marsz Niepodległości trzeba przekuć na nieustanną obecność w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym. Polscy patrioci nie mogą być zmobilizowani tylko raz do roku. Muszą nieustannie walczyć o dobro Polaków i Polski. Również poprzez organizację i uczestnictwo w spotkaniach i demonstracjach patriotycznych.

Zobacz także: Współpraca z Putinem wróży koniec Białorusi? “Tak może skończyć się ta gra”

15 listopada poniedziałek

15 listopada 2021 (poniedziałek), o godz. 18.00, w Centrum Prasowym Foksal, ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się dyskusja o wydanej przez IPN książce Pawła Miedzińskiego Centralna Agencja Fotograficzna 1951–1991. W rozmowie udział wezmą: dr Paweł Miedziński – autor, OBBH IPN Szczecin, Andrzej Lange – kierownik Działu Foto PAP, Magda Antoszewska – Archiwum PAP. Prowadzenie: Dominik Czapigo, Ośrodek KARTA. Transmisja na kanale IPNtv

15 listopada (godz. 17.30) w kościele kapucynów przy ul. Loretańskiej 11 odprawiona zostanie msza święta w intencji trzech zamordowanych członków II Zarządu WiN i ich rodzin. Kaczmarczyka, Ostafina i Tumanowicza zabito 13 listopada 1947 r. Podstawą był wyrok komunistycznego sądu w tzw. procesie krakowskim, skazujący ich za działalność niepodległościową, która w warunkach zniewolonego kraju uznana została za antypaństwową.

16 listopada wtorek

Minister Niedzielski zapowiedział, że rządowy projekt ustawy segregacyjnej, pozwalający pracodawcom sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony na Covid-19 będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu 16-17 listopada! Dlatego już we wtorek, 16 listopada, PROTEST przeciwko niekonstytucyjnej segregacji sanitarnej pod Sejmem RP.

Efekt rządowego projektu ma być taki, że niezaszczepieni pracownicy będą mogli być przesuwani na inne stanowiska, a to wiązać się może np. z niższym wynagrodzeniem! Minister Niedzielski zapowiada też surowe przestrzeganie paszportów covidowych, a to sprawia, że osobom niezaszczepionym na Covid-19 może być trudno dostać się do restauracji, kina czy galerii handlowej. Ta ustawa jest całkowicie SKANDALICZNA i niezgodna z Konstytucją.

Potrzebna jest ogromna mobilizacja społeczna i zjednoczenie ponad wszelkimi podziałami! Tu chodzi o podstawowe prawa obywatelskie gwarantowane w Konstytucji RP, które władza chce odebrać milionom osób niezaszczepionych! NIE MOŻEMY NA TO POZWOLIĆ!

W wielu państwach na świecie trwają masowe protesty przeciwko segregacji sanitarnej, w Polsce też musimy bronić praw obywatelskich! Koniecznie dołącz do protestu i bądź 16 listopada pod Sejmem!

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na dyskusję „W Paryżu i Angers (wrzesień 1939 – czerwiec 1940)” z cyklu „O podmiotowość…”. Gościem prof. Mariusza Wołosa będzie dr hab. Zbigniew Girzyński, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotkanie odbędzie się 16 listopada (wtorek) o godz. 13.30 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Transmisja na kanałach Przystanek Historia i IPNtv.

17 listopada środa

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na rozmowę „Śmierć za ratowanie życia. Dekret o karaniu Żydów opuszczających getto i Polaków im pomagających” z cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku”.

O tym: W jaki sposób Niemcy realizowali swój plan całkowitej zagłady Żydów? Co groziło Polakom, którzy pomagali swoim żydowskim współobywatelom? Jakie postawy dominowały wśród społeczeństwa polskiego? Będą o tym dyskutować: dr Martyna Grądzka-Rejak (Biuro Badań Historycznych IPN), dr hab. Sebastian Piątkowski (Delegatura IPN w Radomiu), dr Mateusz Szpytma (zastępca prezesa IPN). Prowadzenie: dr hab. Filip Musiał (dyrektor Oddziału IPN w Krakowie). Spotkanie odbędzie się 17 listopada (środa) o godz. 11:00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Transmisja na kanałach Przystanek Historia oraz IPNtv.

18 listopada czwartek

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na spotkanie „Podróżnicy – Polacy odkrywający świat” z cyklu „Jak Polacy tworzyli naukę”. O tym: Kto jest autorem pierwszego europejskiego traktatu o krajach Dalekiego Wschodu? Dlaczego Bronisław Piłsudski zaczął badać język i kulturę Ajnów? Czyim imieniem nazwano kilkadziesiąt gatunków egzotycznych roślin? Jak Jadwiga Toeplitz-Mrozowska znalazła się na „dachu świata”? Opowiedzą: Iwona Kozłowska – Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Konfederacji Szwajcarskiej oraz Księstwie Liechtensteinu, Maria Pilich – historyk sztuki, współautorka publikacji o polskich odkrywcach i podróżnikach, Przemysław Pilich – instruktor krajoznawstwa, współautor publikacji o polskich odkrywcach i podróżnikach. Prowadzenie: Karolina Wanda Olszowska (Instytut Historii UJ). Spotkanie odbędzie się 18 listopada (czwartek) o godz. 15:00 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Retransmisja na kanale IPNtv 21 listopada (niedziela) o godz. 14:00.

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY