Polskie teatry promują eutanazję? Jest apel do ministra

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Gliński

Piotr Gliński / Fot. Flickr

Ponad 2 tys. osób podpisało się już pod apelem do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Piotra Glińskiego, o interwencję w sprawie spektaklów wystawianych w krakowskim teatrze „Łaźnia Nowa” oraz Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Zobacz także: Szef KRRiT chce ukarać Gadowskiego. “Uważam to rozporządzenie za przejaw cenzury”

Pod apelem można się podpisać za pomocą tego linku. Oba wspomniane teatry wystawiają spektakl „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły.

Jest to autobiograficzny spektakl przedstawiany w lewicowych mediach jako początek debaty o eutanazji w Polsce. Tymczasem śmiertelna choroba ojca jest tylko pretekstem do wylania z siebie całego oceanu pogardy i nienawiści. Reżyser epatuje widza obscenicznymi i wulgarnymi scenami atakującymi Kościół, jego nauczanie i duchowieństwo. Główny bohater życzy głoszącym nauczanie Kościoła o eutanazji bolesnej śmierci – informują autorzy petycji.

Czy wicepremier Gliński zainterweniuje w tej sprawie?

Krakowski teatr „Łaźnia Nowa” oraz Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach podlegają pod Pańskie Ministerstwo. Gorąco apeluję o usunięcie z ich programów bulwersującego przedstawienia „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” w reżyserii Mateusza Pakuły – czytamy w petycji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polskakatolicka.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY