Dr Anna Mandrela zaprasza na dyskusję w IPN o książce “Niezłomna zakonnica”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polecamy Państwa uwadze spotkanie poświęcone książce dr Anny Mandreli “Niezłomna zakonnica. Siostra Izabela”!

❗️ Dyskusja odbędzie się w czwartek 31 sierpnia o godz. 17:00 w ramach Przystanku Historia IPN w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25).

➡️ Oprócz autorki wystąpi historyk Leszek Żebrowski. Prowadzący: Jarosław Kornaś (Fundacja Instytut Badania Kultury).

Dr Anna Mandrela o siostrze Izabeli

Dokładnie we wtorek 8 sierpnia przypadła 66. rocznica śmierci siostry Izabeli, zakonnicy, która była jednocześnie świadkiem i ofiarą czerwonego terroru. Zasłużona żołnierz AK oraz pielęgniarka przez całe lata ciągana była po komunistycznych więzieniach. Zmarła w 1957 roku, ponieważ jej zdrowia nie udało się już uratować. Do końca pozostała jednak nieugięta i nie zgodziła się na współpracę z komunistycznym reżimem.

Jej pierwszą kompleksową biografię przygotowała filozof dr Anna Mandrela. Książkę “Niezłomna zakonnica. Siostra Izabela” polecił m.in. zasłużony historyk Leszek Żebrowski, który będzie jednym z prelegentów na opisywanym spotkaniu:

Jej losy to historia pierwszych lat Polski Ludowej i dramat Kościoła katolickiego w pigułce. Szeroko rozgałęzione represje i zbrodnie komunistyczne, bogato udokumentowane, pokazują proces zniewolenia i brutalnej wymiany elit intelektualnych: z polskich – na komunistyczne. Książka, którą należy koniecznie przeczytać, aby zrozumieć również to, z czym mamy dziś do czynienia i dlaczego tak jest

Źródło: annamandrela.pl, siostraizabela.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY