Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 8 do 14 listopada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2019 zdjęcie Jan Bodakowski

Marsz Niepodległości 2019 / Fot. Jan Bodakowski

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie Marsz Niepodległości. Zachęcam wszystkich do udziału w tej cyklicznej nacjonalistycznej demonstracji. Warto mieć własny transparent, tablice z hasłem, biało czerwoną flagę czy bluzę z patriotycznym napisem. Warto też robić dużo zdjęć i filmów, by pokazać swoim znajomym, jak Polacy potrafią być dumni ze swojej niepodległości. Należy uważać, aby dymy z rac nie wpadły do oczu i nie dać się wkręcić w podejrzane akcje prowokatorom. Ci, którzy nie dojadą do Warszawy, powinni wziąć udział w lokalnych uroczystościach, równie aktywnie demonstrując swój patriotyzm.

8 listopada – poniedziałek

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja na granicy. “Od 3 do 4 tys. migrantów” [+WIDEO]

Akcja „100 kalendarzy na stulecie Niepodległości” promująca kalendarz na 2022 r. rozpocznie się 8 listopada 2021 r. o godz. 8.00. Pierwsze sto osób, które zjawi się wówczas w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika przy ul. św. Jana 10 III p. otrzyma bezpłatny egzemplarz tego wydawnictwa.

Po odbiór kalendarzy zapraszamy:

· Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach przy ul. św. Jana 10, III p. – akcja startuje w poniedziałek 8 listopada. Kalendarze można odbierać w godz. 8.00-15.00 w dni powszednie (UWAGA: 11 listopada – Przystanek jest nieczynny).

· Muzeum Śląskie w Katowicach – 11 listopada, kasa główna w siedzibie Muzeum.

· Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach – od 8 listopada, z kulminacją akcji w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki zaprasza na dyskusję „Mieczysław Rakowski – dziennikarz czy polityk?” z cyklu „Historia zza kulis”. Będą o tym rozmawiać: dr Michał Przeperski i dr Paweł Sasanka. Prowadzenie: Rafał Dudkiewicz. Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2021 (poniedziałek), o godz. 17:30, na Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Stowarzyszenie Prawy Brzeg, Stowarzyszenie Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück oraz Instytut Pamięci Narodowej organizują koncert pamięci ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. X edycja koncertu związana jest także z 100. rocznicą urodzin dr Wandy Półtawskiej, więźniarki KL Ravensbrück, która będzie Gościem Honorowym wydarzenia.

Koncert odbędzie się 8 listopada 2021 r. (początek o godz. 18) w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wstęp wyłącznie za okazaniem zaproszenia. Transmisja w internecie na kanale YouTube Stowarzyszenia Prawy Brzeg oraz na stronie IPN.

9 listopada – wtorek

Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Fundacja Kresowa „Memoria et Veritas” zapraszają we wtorek 9 listopada o godz. 12.00 do Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach na uroczyste poświęcenie Kresowej Drogi Krzyżowej, daru Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Miłośników Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Teologia Polityczna zaprasza na dyskusje wokół książki Françoisa Dagueta „Wspólnota polityczna według św. Tomasza z Akwinu”. 09.11.2021 (wtorek). Transmisja online – https://youtu.be/1GRjeXAPT3M

W dyskusji wokół książki Françoisa Dagueta „Myśl polityczna św. Tomasza z Akwinu” udział wezmą: Paweł Milcarek (Christianitas); o. Mateusz Przanowski OP (Instytut Tomistyczny); Michał Zembrzuski (UKSW). Dyskusje moderować będzie Adam Talarowski.

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na dyskusję o książce „Symon Petlura. Przywódca niepodległej Ukrainy”. W spotkaniu wezmą udział: dr hab. Mirosław Szumiło (IPN, UMCS), dr hab. Jan Jacek Bruski (UJ), dr hab. Aleksandra Hnatiuk (UW, Akademia Kijowsko-Mohylańska). Prowadzenie: dr Paweł Libera (IPN, IH PAN). Transmisja na kanale IPNtv odbędzie się 9 listopada (wtorek) godz. 15.00

10 listopada – środa

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie i Izba Pamięci Strzelecka 8 zapraszają na patriotyczne spotkanie pt. „11 pieśni dla Niepodległej – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych”.

Oprócz wspólnego śpiewania pod przewodnictwem Sebastiana Boguszewskiego z Filharmonii Narodowej w Warszawie będzie można też posłuchać pieśni patriotycznych w jego wykonaniu. Między poszczególnymi utworami przybliżona zostanie ich historia.

Po części muzycznej zapraszamy do zwiedzania piwnic, w których zachowały się w formie nienaruszonej inskrypcje wyryte na ścianach przez więźniów byłego aresztu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, który w latach 1945-1948 miał swoją siedzibę w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej 8.

Izba Pamięci Strzelecka 8. 10 listopada 2021 (środa), godz. 17.00. Wstęp wolny. Do wspólnego śpiewania zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik.

11 listopada – czwartek

W dniu 11 listopada 2021 roku o godzinie 13:00 ruszymy z Ronda Dmowskiego, aby uczcić święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Trasa będzie podobna jak w ubiegłych latach, a o ewentualnych zmianach związanych z remontami będziemy informować.

Więcej wiadomości dotyczących tego wyjątkowego wydarzenia, na które wielu z Was czeka przez cały rok, będziemy regularnie udostępniać.

Prosimy również o finansowe wsparcie Marszu Niepodległości.

Tylko dzięki Waszej pomocy organizacja Marszu Niepodległości jest możliwa. Cała Europa 11 listopada patrzy na Polskę, pokażmy, że potrafimy z dumą świętować odzyskanie niepodległości. Wasze wsparcie pozwoli na przygotowanie ogromnej, godnej i dumnej manifestacji, w której będą mogli bezpiecznie wziąć udział setki tysięcy Polaków.

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” ul. Majdańska 1 lok.11 04-088 Warszawa

nr rach. 34 1020 1013 0000 0602 0352 8726

W tytule koniecznie proszę wpisać: Darowizna na cele statutowe

Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy): BPKOPLP IBAN: PL34 1020 1013 0000 0602 0352 8726

Rycerze Jana Pawła II oraz Żołnierze Chrystusa zapraszają wszystkich do wspólnego uczestnictwa w Marszu Niepodległości 11 listopada 2021 r.! Będziemy dziękować Bogu za naszą Ojczyznę! Będziemy modlić się na różańcu w intencji Polski i przyszłych pokoleń! W intencji pokoju i jedności w Narodzie! Zbiórka jak co roku na przystanku autobusowym przy hotelu Marriott o godz. 12:30!

11 listopada 2021 roku, ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Polaków. To największa patriotyczna manifestacja w stolicy Dolnego Śląska, w której co roku uczestniczy kilka tysięcy osób. W tym roku manifestacja wystartuje spod Dworca PKP i i dotrze na Plac Katedralny na Ostrowie Tumskim. Marsz wystartuje o godzinie 17.

Praca Polska i Klub imienia Romana Dmowskiego w Łodzi z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaprasza na konferencję pod tytułem “Pracownicza Niepodległość”, która odbędzie się 11 listopada w Łodzi o godz. 12:00. W trakcie konferencji referaty wygłoszą: Krystian Jachacy (Państwo narodowe wobec kapitalizmu inwigilacyjnego), Ronald Lasecki (Deficyty wykształcenia i charakteru pracy w Polsce), Marcin Makowski (Industrializacja – dziedzictwo przeszłości czy przyszłość?), Karol Goliński. Konferencja odbędzie się w centrum konferencyjnym na ul. Łąkowej 23/25 (sala A).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY