Dramatyczna sytuacja na granicy. “Od 3 do 4 tys. migrantów” [+WIDEO]

PILNE
Dodano   12
  LoadingDodaj do ulubionych!
USNARZ GÓRNY UCHODŹCY W PASIE GRANICZNYM

USNARZ GÓRNY UCHODŹCY W PASIE GRANICZNYM / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Polskie granice są atakowane w zorganizowany sposób, będziemy wzmacniać siły - powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller. Z informacji, które przekazał, wynika, że w pobliżu granicy polsko-białoruskiej znajduje się od 3 do 4 tys. migrantów. Co więcej, ci zachowują się bardzo agresywnie.

Najtrudniejsza sytuacja

“W sposób zorganizowany reżim prezydenta Łukaszenki organizuje grupy osób, które zmierzają na polską granicę. Już w tej chwili widzimy, że w sposób siłowy była próba przeforsowania tej granicy, ale dzięki działaniom funkcjonariuszy Straży Granicznej, Polskiego Wojska, Policji, te próby zostały na ten moment powstrzymane” – poinformował Müller.

Przyznał także, że strona białoruska realizuje scenariusz wojny hybrydowej. Zaznaczył jednak, że “używanie broni to jest ostatnia rzecz”, którą strona polska chciałaby zrobić. Poinformował również o nowych transportach osób, które pochodzą głównie z krajów arabskich.

My się spodziewamy, że na polskiej granicy może w najbliższym czasie dojść do eskalacji tego typu działań, który będą miały charakter zbrojny.

Powiedział Piotr Müller.

Poinformował ponadto o działaniach prowokacyjnych ze strony Białorusi. “Włącznie z takimi sytuacjami jak mierzenie z broni do naszych funkcjonariuszy, oddawanie tak zwanych ślepych strzałów”.

Atakowanie polskiej granicy

Jak wynika z relacji białoruskiego opozycjonisty, Tadeusza Giczana, sytuacja na granicy jest dramatyczna. Na jednym z materiałów wideo widać uszkodzony drut kolczasty, który zabezpieczają polscy funkcjonariusze, tworząc żywą tarczę. Tłum migrantów krzyczy w ich stronę “Niemcy”.

Na innym udostępnionym materiale widać, jak migranci agresywnie próbują zniszczyć drut kolczasty, przecinając go.

Co więcej, jeszcze inne nagranie przedstawia migrantów forsujących drut za pomocą drzew.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

PAP, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY