Kobieta jedząca abortowane dziecko. Tak promuje się lubelska galeria

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Plakaty Galerii Labirynt w Lublinie.

/ Fot. Fundacja Życie i Rodzina

Na ulicach Lublina pojawiły się plakaty, na których widoczna jest m.in. kobieta jedząca abortowane dziecko. To reklamy Galerii Labirynt, współfinansowanej przez miasto, kontrowersyjnej instytucji.

  • Na ulicach Lublina pojawiły się kontrowersyjne plakaty Galerii Labirynt.
  • “Najbardziej gorszący z nich przedstawia kobietę, która z widocznym wyrazem zadowolenia na twarzy spożywa abortowany płód, scena ta jest wyjątkowo obraźliwa nie tylko ze względu na jej wulgarność, ale także kpi z takich wartości jak ochrona życia nienarodzonego.” – czytamy w zawiadomieniu do prokuratury.
  • “Kolejne ilustracje przedstawiają roznegliżowane wizerunki kobiety i mężczyzny z symbolicznie zasłoniętymi genitaliami.“ – dodają autorzy dokumentu.
  • Zobacz także: Podano datę beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego

Galeria Labirynt oficjalnie poparła Strajk Kobiet Marty Lempart oraz zapewniała lubelskim środowiskom feministycznym pomieszczenia na potrzeby organizacji tegorocznej manify. Teraz promuje sie kontrowersyjnymi plakatami. Na jednym z nich jest przedstawiona kobieta zjadająca abortowane dziecko. – W prokuraturze zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie – poinformowała Fundacja Życie i Rodzina.

Zawiadomienie zostało złożone przez grupę organizacji, działającą pod nazwą Obrońcy Katedry. W jej skład wchodzi także Fundacja Życie i Rodzina. W dokumencie możemy przeczytać o kontrowersyjnych plakatach: “Najbardziej gorszący z nich przedstawia kobietę, która z widocznym wyrazem zadowolenia na twarzy spożywa abortowany płód, scena ta jest wyjątkowo obraźliwa nie tylko ze względu na jej wulgarność, ale także kpi z takich wartości jak ochrona życia nienarodzonego. Kolejne ilustracje przedstawiają roznegliżowane wizerunki kobiety i mężczyzny z symbolicznie zasłoniętymi genitaliami.“.

Roczny budżet Galerii Labirynt wynosi 2 mln zł. W Lublinie kończy się właśnie zbiórka podpisów pod akcją “Pilnuj Budżetu”, która zawiera postulat zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy lewicowych podmiotów, w tym Galerii Labirynt.

gloslubelski.pl

POLECAMY