Podano datę beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Znana jest data beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kardynał Kazimierz Nycz ogłosił wyznaczenie tego dnia przez papieża Franciszka na 12 września. Uroczystość będzie miała miejsce w Warszawie.

Kardynał miał zostać ogłoszony błogosławionym w maju 2020 roku. Z powodu pandemii COVID-19, celebrację odwołano. Wierni z niecierpliwością oczekiwali na wyznaczenie kolejnej daty. W międzyczasie pojawiła się szansa na połączoną beatyfikację siostry Czackiej i kardynała Wyszyńskiego.

Kardynał Nycz przedstawił stanowisko Watykanu. Zgodnie z nim, 12 września o godzinie 12:00 odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Marii Czackiej. Sam Ojciec Święty nie przybędzie na uroczystość. Reprezentantem papieża na uroczystości będzie kardynał Mercello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych.

Sam proces beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego trwał od 1989 roku. W 2019 roku, ojciec święty Franciszek zezwolił Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych na wydanie dekretu o doświadczeniu cudu za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia.

Siostra Róża Czacka założyła Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Świętego Krzyża. Proces beatyfikacyjny zakonnicy trwał z kolei od 1987 roku. W ubiegłym roku Stolica Apostolska zatwierdziła cud za jej przyczyną.

Konferencja Episkopatu Polski, za pośrednictwem twittera przekazała informację o beatyfikacji kardynała.

vaticannews.va

POLECAMY