“Wyborcza” atakuje katolicką organizację. Nie pasuje im współpraca z mężem posłanki PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
tvDei uruchomiona przez stowarzyszenie Muza Dei.

/ Fot. Facebook

Na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się krytyczny tekst pod adresem Stowarzyszenia MuzaDei. To katolicka organizacja, od lat zajmująca się promocję i rozwojem kultury chrześcijańskiej. Sztandarowym wydarzeniem organizowanym przez MuzaDei są rekolekcje Strefa Chwały Festiwal w Starym Sączu. Tymczasem pismo Michnika doszukało się, że spektakle organizowane przez organizację reżyseruje mąż posłanki PiS Dominiki Chorosińskiej, co miałoby się położyć cieniem na ocenie MuzaDei.

  • „Gazeta Wyborcza” krytycznie oceniła przyznanie dotacji przez ministerstwo kultury dla stowarzyszenia MuzaDei.
  • Winą organizacji jest to, że współpracuje z aktorem Michałem Chorosińskim, mężem posłanki PiS.
  • Stowarzyszenie MuzaDei organizuje m.in. rekolekcje Strefa Chwały Festiwal, które od lat gromadzą artystów, muzyków, plastyków, sportowców, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, a także ludzi biznesu.
  • Zobacz także: Ponad 100 mln dolarów na propagowanie ideologii gender. ONZ pracuje nad „strategią feministyczną”

„Wyborcza” grzmi: „Gliński rozdał granty. Rekordowa kwota na teatr męża posłanki Dominiki Figurskiej. Janda bez dotacji”. Tymczasem w rzeczywistości dotację otrzymał nie teatr należący do Michała Chorosińskiego, ale promująca od lat kulturę chrześcijańską MuzaDei, z którą aktor po prostu współpracuje, jak wiele innych osób. Co ciekawe, gazeta posłużyła się panieńskim nazwiskiem posłanki PiS, z którego używania ona już jakiś czas temu zrezygnowała. Podsumowując: nawet nazwisko przekręcili, nie mówiąc o innych informacjach.

„Wyborcza” zwróciła uwagę, że „najważniejszym graczem” w konkursie grantowym ministerstwa kultury „okazało się w środowisku teatralnym prawie nieznane stowarzyszenie Muza Dei – organizujące głównie religijne koncerty w rodzaju <<Strefa Chwały>>”.

Rekolekcje Strefa Chwały Festiwal od lat gromadzą artystów, muzyków, plastyków, sportowców, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, a także ludzi biznesu. Wśród gości, którzy w ostatnich latach pojawili się w wydarzeniu byli m.in. były marszałek Sejmu Marek Jurek, dziennikarz TVN24 Krzysztof Skórzyński, aktor Dariusz Kowalski, jałmużnik papieski ks. kard. Konrad Krajewski czy abp Grzegorz Ryś.

Inną z inicjatyw stowarzyszenia MuzaDei jest tvDei, o której pisaliśmy jakiś czas temu. To profesjonalna platforma materiałów video, na której znajdują się filmy związane z kulturą chrześcijańską oraz wartościami rodzinnymi.

Michał Chorosiński reżyserem spektaklu „Zemsta”

– Z Państwem Chorosińskimi współpracujemy od wielu lat przy wybranych projektach. Pan Michał Chorosiński jest reżyserem spektaklu „Zemsta”. Bezpodstawne jest sugerowanie jakichkolwiek poza merytorycznymi przesłanek związanych z przyznaniem nam dotacji – podkreślił w wydanym oświadczeniu prezes zarządu stowarzyszenia MuzaDei, Andrzej Dubiel. – Pozyskane środki zostaną wydane między innymi na produkcję spektaklu i premierowy spektakl, a także honoraria artystów, działania organizacyjne oraz promocyjne. Wszystkie projekty, które realizujemy są dedykowane szerokiemu gronu odbiorców, zatem jesteśmy przekonani, że na ostateczne decyzje i przyznanie grantów wpłynęły nasze doświadczenie i koncepcje jakie przedstawiliśmy – wyjaśnił.

Warto zaznaczyć, że Michał Chorosiński, oprócz tego, że jest mężem posłanki PiS, a także reżyseruje dla MuzaDei, jest aktorem filmowym i serialowym. Można go było oglądać w serialach m.in. TVN (jak „Na Wspólnej”), Polsatu (jak „W rytmie serca”), TVP (jak „Na dobre i na złe”) czy TV Puls („Lombard. Życie pod zastaw”). Jednak nie zdarzyło się nigdy, żeby przez to „Gazeta Wyborcza” określiła np. TVN telewizją męża posłanki PiS.

POLECAMY