Wystartowała tvDei – Telewizja Pełna Kultury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
tvDei uruchomiona przez stowarzyszenie Muza Dei.

/ Fot. Facebook

W ostatnich dniach ruszył internetowy serwis tvDei. To profesjonalna platforma materiałów video, na której znajdują się filmy związane z kulturą chrześcijańską oraz wartościami rodzinnymi.

Na nowym portalu można znaleźć, oprócz autorskich programów, także różnego rodzaju koncerty, spektakle teatralne, konferencje czy relacje z wydarzeń. Za inicjatywą stoi Stowarzyszenie Muza Dei, które m.in. od lat organizuje w Starym Sączu rekolekcje Strefa Chwały Festiwal. Jak organizacja sama się deklaruje, działa na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych. “W oparciu o trzy wyznaczniki – Prawda, Dobro, Piękno – chcemy budować Nową Kulturę, której fundamentem są wartości chrześcijańskie oraz bogata kultura Narodu Polskiego” – podkreśla Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej.

Zobacz także: KUL elementem sporu Duterte z filipińską opozycją

W ten obszar działań wpisuje się powstanie platformy internetowej tvDei. Już teraz na portalu można zobaczyć m.in. relacje z niektórych wydarzeń kulturalnych, autorskie programy, czy bajki dla dzieci.

Wśród autorskich programów jest choćby “rodzINNE życie”. Audycja opowiada o kulisach rodzinnego życia, którą dzielą się Monika i Marcin Gomułkowie – twórcy kanału Początek Wieczności. Inną propozycją jest “W Strefie Chwały”. Program opowiada o historii chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce. Prowadzi go o. Andrzej Bujnowski OP, dobrze znany uczestnikom corocznie odbywającego się w Starym Sączu wydarzenia Strefa Chwały Festiwal. Jeszcze jedną wartościową pozycją jest „Widziały gały co brały”. To cykl rozmów o więzi małżeńskiej. Swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami dzielą się Emilia i Łukasz Iżykowie – małżeństwo z ponad 20-letnim stażem, a jednocześnie zawodowi pedagodzy.

muzadei.pl, tvdei.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY