REKLAMA

Fundacja Mamy i Taty protestuje przeciw kontrowersyjnemu programowi tv. Nadzy uczestnicy

REKLAMA

Fundacja Mamy i Taty protestuje przeciw emisji programu „Magia Nagości”, który na wiosnę ma pojawić się w naziemnej ogólnopolskiej telewizji Zoom TV. Powołuje się na opinie ekspertów i wystosowała w tej sprawie petycję.

– Jest to brutalne odwrócenie naturalnego sposobu poznawania drugiego człowieka, jakim jest kontakt z nim twarzą w twarz. Dodatkowo – jak gdyby chciano pogłębić to wrażenie nieludzkiego traktowania drugiej osoby – możliwość poznania głosu drugiej osoby mają uczestnicy dopiero na samym końcu – ocenił Janusz Wardak, ekspert ds. rodziny, członek zarządu Stowarzyszenia Akademia Familijna. – Show Magia Nagości. Polska, oparty na brytyjskim formacie Naked Attraction, formułę ma prostą – uczestnicy wybierają kandydatkę/kandydata na randkę, widząc tylko ich nagie ciała – zrelacjonowała Fundacja Mamy i Taty.

– W pierwszym etapie selekcji, ocenie podlegają przede wszystkim genitalia uczestników. Wybierający wraz z osobą prowadzącą komentuje wygląd warg sromowych, ich kształt, barwę, komentuje owłosienie łonowe czy łechtaczkę potencjalnej kandydatki na randkę. Mężczyźni oceniani są na podstawie kształtu, długości, zakrzywień ich penisów, jąder, wyglądu napletka itp. – podkreśliła Fundacja.

„Programy tego typu przyczyniają się tylko do większego rozchwiania młodego człowieka”

– Pokazywanie wyboru partnera tylko na podstawie cech intymnych jest zachęcaniem młodych ludzi do takiego działania, a nie o to chodzi w pierwszych kontaktach miłosnych młodego człowieka. To jakie one będą i na czym będą oparte rzutuje na całe jego życie. Młodzi ludzie generalnie mają problemy z niską samooceną, akceptacją siebie i własną tożsamością seksualną. Programy tego typu przyczyniają się tylko do większego rozchwiania młodego człowieka w tym względzie – oceniła dr Sabina Zalewska, psycholog rodziny, pedagog, terapeutka i psychoedukatorka.

Z badań wykonanych na zlecenie Fundacji Mamy i Taty wynika, że 47% młodzieży w wieku 15-18 lat może samodzielnie we własnym pokoju korzystać z telewizora. Jednocześnie aż 38% z nich deklaruje, że po godzinie 23 (a więc w porze emisji programu) ogląda filmy, seriale i programy rozrywkowe codziennie lub co najmniej raz w tygodniu. Zazwyczaj zaś ogląda te audycje o tej porze aż 17% młodzieży.

serwisrodzinny.pl

REKLAMA

Komentarze