Niemcom nie spodobał się projekt tunelu. Polskie kurorty zyskają turystów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@PPiestrzynski

Do 2023 roku ma powstać tunel łączący wyspę Uznam z wyspą Wolin. W znaczący sposób ułatwi to podróżowanie turystom do polskich kurortów nadmorskich. Niemcom nie spodobał się ten projekt, który ich zdaniem zagraża popularności rodzimym placówkom.

  • Tunel pod Świnią o długości 1,8 km połączy wyspę Uznam i Wolin
  • Ułatwiona zostanie podróż okolicznych mieszkańców oraz turystów w tym z zachodniej granicy
  • Właścicielom niemieckich kurortów wczasowych nie podoba się obecna sytuacja turystyczna i budowa tunelu w Polsce
  • Zobacz także: Gowin przekonuje do energii wiatrowej. Wkrótce nowe prawo

Premier Mateusz Morawiecki otworzył dzisiaj plac budowy długo wyczekiwanego przez okolicznych mieszkańców tunelu łączącego wyspę Uznam i Wolin – “Naszym marzeniem jest silny region nadmorski, który nie tylko stanowi okno na świat, ale także integruje Polskę i wzmacnia nasze możliwości rozwoju” – powiedział.

Tunel ma stworzyć nowe szybkie połączenie komunikacyjne w regionie. Do tej pory ludzie tradycyjnie musieli przeprawiać się przez wodę promem. Od 2023 roku przez 1,8-kilometrowy tunel powinny przejeżdżać samochody.

Niemcom w niesmak polska inwestycja

Eksperci śledzący postępy w drążeniu tunelu pod Świnią, uważają że ta inwestycja przyniesie polskim kurortom turystycznym niezwykły wzrost zainteresowania. Przed epidemią tj. w 2019 roku zanotowano na przełomie stycznia i listopada przybycie 1,7 mln osób z Niemiec.

Niebezpieczeństwo dla siebie zauważyli właściciele niemieckich kurortów wypoczynkowych, którzy notują notoryczny spadek zainteresowania – “W przyszłości niemieccy wczasowicze będą mogli wybrać nadmorskie kurorty, takie jak Międzyzdroje czy Kołobrzeg, które często są znacznie tańsze niż te po niemieckiej stronie. Dzięki tunelowi wyeliminowany zostanie długi czas oczekiwania na prom” – czytamy na portalu “moin.de”.

forsal.pl

POLECAMY