Największe w Europie Środkowo-Wschodniej wirtualne studio filmowe powstanie na Węgrzech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala kinowa

Sala kinowa / Fot. Pixabay

Największe wirtualne studio filmowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powstanie w HelloParks w Fót, w okręgu Pest na Węgrzech.

W powstającym wirtualnym studiu zainstalowane zostaną setki metrów kwadratowych ścian LED, obok najnowocześniejszych systemów kamer i oświetlenia, a także rozwiązań systemowych dla filmu, transmisji i mediów. Dzięki temu obrazy tworzone przez ściany LED będą mogły być wykorzystywane jako tło sceny, zamiast prawdziwego planu filmowego. Jak podaje telex.hu, obrazy te są w stanie przedstawić dowolne środowisko w fotorealistyczny, trójwymiarowy sposób.

W ramach rozwoju powstanie również jedno z największych na Węgrzech studiów filmowych o powierzchni 4 945 m2 i wysokości sufitu 18 metrów, a konstrukcje stalowe nowych studiów są już budowane, poinformował na Facebooku Narodowy Instytut Filmowy (NFI).

Jako znaczący czynnik gospodarczy, węgierski przemysł filmowy zatrudnia prawie 20 000 profesjonalistów i przynosi znaczne korzyści dla kraju, głównie w postaci wpływów walutowych. Wraz ze wzrostem treści streamingowych, wydatki na produkcję filmową w ostatnich latach systematycznie rosły, a wstępne szacunki wskazują, że wydatki w 2022 roku wzrosną o kolejne 20 procent. Rozbudowa zdolności produkcyjnych krajowych studiów zapewni przewagę konkurencyjną w środowisku międzynarodowym, a także pomoże w obsłudze węgierskich produkcji wspieranych przez państwo, stawiając tym samym działalność Instytutu Filmowego w zakresie usług publicznych w nowej perspektywie – powiedział dla nfi.hu Csaba Káel, rządowy komisarz ds. rozwoju węgierskiego przemysłu filmowego i prezes Narodowego Instytutu Filmowego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dailynewshungary.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY