Jakubiak: Niemcy nie zrobiły nic, by pomóc Ukrainie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Andrzej Bugajski/ Wikimedia Commons

"Wysłali haubice, które się popsuły, czy hełmy, które straciły gwarancję" - mówił w Dniu na żywo w MN Marek Jakubiak.

Zobacz także: Centralny Port Komunikacyjny. Wiemy kiedy rozpoczną się pierwsze prace budowlane

Niemcy a Rosja

“Niemcy jako wiodące państwo w Unii Europejskiej, codziennie daje dowody na to, że mamy do czynienia z traktowaniem Federacji Rosyjskiej jako partnera biznesowego, który ma przejściowe kłopoty. Tutaj nie należy spodziewać się zwrotu, chyba że zmieni się władza w Niemczech. Cieszy to, że premier rządu polskiego wzywa Niemców do działania w sprawie integracji państw na rzecz uzbrojenia Ukrainy.” – mówił Jakubiak.

Niemcy nie myślą o wysłaniu sprzętu

“Niemcy nic nie zrobiły, by pomóc Ukrainie. Wysłali haubice, które się popsuły, czy hełmy, które straciły gwarancję. Jest parę rzeczy, które można nadmienić – szef spółki Rheinmetall powiedział, że w sytuacji, w której Niemcy mieliby przekazać sprzęt, to on potrzebuje ponad roku. Niemcy nawet nie myślą, żeby wysłać kompanię, czy batalion czołgów Leopard wersji A7 czy A5. Baterie Patriot, które przekażą Polsce, to licencja z lat 80. – tych. To są małe zestawy” – wskazywał gość MN.

Likwidacja armii

“Wpływy rosyjskie miały sięgać Wisły. Polska była terytorium podzielonym na strefę wpływów rosyjskich i niemieckich. Tusk rękami Siemoniaka likwidował jednostki wojskowe lub je przenosił. Zmniejszano stan wojska. To, że w 2015 roku przegrali wybory, zawalił się plan budowy giganta, który miał być przeciwwagą dla USA” – mówił prezes FdR.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY