Węgry celem międzynarodowych wytwórni filmowych. Na ukończeniu ważna inwestycja

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala kinowa.

Sala kinowa. / Fot. Pixabay

Węgierski rząd finansuje największą jak dotąd rozbudowę studia filmowego w Fót, na północ od Budapesztu, a planowane modernizacje są już w połowie gotowe, powiedział w środę Csaba Káel, rządowy komisarz ds. przemysłu filmowego.

Zobacz także: Amerykańsko-rosyjska wymiana więźniów. Koszykarka Brittney Griner wróciła do domu

Ze względu na szereg czynników – obfitość wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dobrą logistykę, malownicze miejsca do kręcenia zdjęć na Węgrzech i w ich okolicach – międzynarodowe wytwórnie coraz częściej wybierają Węgry jako miejsce, w którym chcą kręcić swoje filmy.

Wśród najnowszych produkcji kręconych na Węgrzech są takie tytuły jak “Król”, “Wiedźmin”, “Ostatnie królestwo” i “FBI International”, a wśród gwiazd, które ostatnio kręciły na Węgrzech są Emma Stone, Mel Gibson, Hugh Laurie, Zendaya, Timothée Chalamet, Kate Winslet i Jude Law.

Finansowana przez rząd rozbudowa zwiększy pięciokrotnie przestrzeń studyjną do 12 582 metrów kwadratowych z obecnych 2 692 metrów kwadratowych, co obejmie budowę czterech studiów i przyległych budynków, takich jak sale projekcyjne, biura, kawiarnie i magazyny.

“Jako główny czynnik gospodarczy, węgierski przemysł filmowy zatrudnia prawie 20 tys. specjalistów i przynosi znaczne korzyści dla kraju, głównie w postaci wpływów walutowych” – poinformował Káel w oświadczeniu. Dodał, że według wstępnych danych przychody z produkcji wzrosną w tym roku o 20 proc.

W oświadczeniu zaznaczono również, że po Londynie węgierskie studia są drugimi najbardziej poszukiwanymi miejscami do kręcenia filmów w Europie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY