Alternatywa dla antybiotyków. Nowak: Nadzieję daje apteka natury

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fragment okładki książki „Antybiotyki z apteki Pana Boga” autorstwa Zbigniewa T. Nowaka.

Fragment okładki książki „Antybiotyki z apteki Pana Boga” autorstwa Zbigniewa T. Nowaka. / Fot. Wydawca

W interesie globalnych korporacji farmaceutycznych doprowadzono do patologii nadużywania antybiotyków, która osłabia system obronny organizmu, prowadzi do chorób i w konsekwencji kreuje i nakręca popyt na kolejne leki i procedur medyczne, zapewniając zyski finansjerze.

W 1938 roku udało się wyizolować penicylinę. Została ona wprowadzona do produkcji w USA w 1945 roku. Dzięki czemu można było skutecznie walczyć z zakażeniami bakteryjnymi i ograniczyć śmiertelność.

Zobacz także: Niespodziewany ruch premiera Morawieckiego. Uczestniczył w posiedzeniu zespołu ds. energii odnawialnej

Problem nieskuteczności antybiotyków

Niestety nadużywanie antybiotyków prowadzi do uodpornienia się bakterii na ich działanie i braku możliwości skutecznej walki z zakażeniami bakteryjnymi. Dziś ten problem w zastraszającym tempie narasta. Winę za to ponoszą również i lekarze niepotrzebnie zmuszający pacjentów do stosowania antybiotyków oraz nieodpowiedzialni pacjenci stosujący bezsensownie antybiotyki na wszelkie dolegliwości.

Nadużywanie antybiotyków nie tylko osłabia ich działanie na szkodliwe bakterie, ale też niszczy odporność organizmu, co prowadzi do chorób. Dodatkowo ludziom szkodzi nadużywanie antybiotyków w hodowli zwierząt przeznaczonych do konsumpcji.

Dobrą alternatywą dla niepotrzebnego stosowania antybiotyków mogą być substancje z ziół i innych roślin, opisane w wydanej przez wydawnictwo AA pracy „Antybiotyki z apteki Pana Boga” autorstwa Zbigniewa T. Nowaka.

Zioła i preparaty z roślin alternatywą

W pracy tej można przeczytać, że „dziś – kiedy współczesna medycyna od lat zmaga się ze zmutowanymi, lekoopornymi bakteriami, a znane antybiotyki tracą swą skuteczność – nadzieję daje apteka natury. Przez całe wieki dostarczała człowiekowi naturalnych antybiotyków, takich jak zioła, miód, propolis (kit pszczeli) czy olejki z roślin aromatycznych, które pomagały w obliczu pojawiających się epidemii”.

Praca Nowaka „pomaga nam zmagać się z atakiem chorobotwórczych patogenów dzięki leczniczym recepturom z babki lancetowatej, bzu czarnego, czosnku pospolitego, cebuli jadalnej, chrzanu pospolitego, dziewanny, goździkowca korzennego, jeżówki purpurowej, lebiodki pospolitej, lipy drobnolistnej, macierzanki piaskowej, maliny właściwej, miodu pszczelego, nagietka lekarskiego, olejku z drzewa herbacianego, propolisu, sosny pospolitej, szałwii lekarskiej, tymianku pospolitego”.

Preparaty opisane przez Nowaka „stanowią one doskonałe wsparcie i nieocenioną pomoc w leczeniu takich dolegliwości jak angina, chrypka, zapalenie gardła, grypa, przeziębienie, katar, kaszel, zapalenie zatok, oskrzeli, płuc, migdałków podniebiennych, ucha środkowego, zakażenia dróg moczowych i pęcherza moczowego, ran pooperacyjnych, zatrucia pokarmowe, lamblioza, a także czyraki, trądzik, odleżyny, opryszczka, półpasiec, ropnie skóry i wątroby, grzybica, rany popromienne, owrzodzenie żołądka i żylakowe oraz pleśniawki jamy ustnej”.

Autor pracy Zbigniew T. Nowak „od ponad 25 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, zdrowej diety i zdrowego stylu życia”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY