Silna Polska czy silna Unia Europejska? Szumlewicz kontra Barełkowski [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Barełkowski i Piotr Szumlewicz

Piotr Barełkowski i Piotr Szumlewicz / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Piotr Barełkowski oraz Piotr Szumlewicz w programie "Konfrontacje" rozmawiali na temat przyszłości Polski i Unii Europejskiej.

Jaka powinna być Polska i Unia Europejska w tych trudnych czasach? Czy Unia Europejska dyskryminuje Polskę? Gdzie należy szukać powodów złych relacji między Warszawą a Brukselą?

O przyszłość Polski w Unii Europejskiej, jak i samej Zjednoczonej Europy spytaliśmy Piotra Barełkowskiego – reprezentującego Media Narodowe oraz Piotra Szumlewicza – przewodniczącego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Myślę, że silna Polska jako część Unii Europejskiej. Jestem związkowcem. Podchodzą do tego tematu bardzo pragmatycznie. Bardzo mnie martwi i niepokoi to, że w Polsce coraz częstszy jest antyunijny dyskurs, który moim zdaniem jest szkodliwy dla kraju. Moim zdaniem wejście do Unii Europejskiej było najlepszą rzeczą, jaka nas spotkała w ostatnich pięćdziesięciu latach. Jako całe społeczeństwo zyskaliśmy. Bilans członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest jednoznacznie pozytywny. Jesteśmy największym beneficjentem netto. Polska najwięcej zyskała, ok. 7 mld – powiedział Piotr Szumlewicz

Cały czas nawet finansowo bardzo się nam to opłaca. Modernizacja kraju, jaka została dokonana dzięki wejściu do Unii Europejskiej jest gigantyczna – dodał

Wszystko się zasadniczo zmieniło. Z traktatu na traktat, z roku na rok Unia zmienia zasady gry i dziś nie jest to wspólnota niepodległych państw, które mogą w Unii Europejskiej doskonale realizować swoją misję, tylko jest to pewna dyktatura widoczna w coraz większym stopniu silnych państw unijnych, a tak naprawdę w największym stopniu Niemiec. To jest dziś problem i oś konfliktu, która nas z Piotrem Szumlewiczem może podzielić – zauważył Piotr Barełkowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY