Czarnecki: Unia Europejska destruuje resztki własnego autorytetu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki / Fot. YouTube/Media Narodowe

"Unia Europejska łamiąc prawo unijne będzie majstrować, choć nie ma żadnych podstaw formalno - prawnych" - mówił w Dniu na żywo w MN Ryszard Czarnecki eurodeputowany PiS.

Zobacz także: Ekoterrorystki oblały obraz van Gogha. Potem przykleiły się do ściany [+WIDEO]

Polska bez pieniędzy z UE?

“Czekamy na oficjalne stanowisko KE. Na razie są to przecieki, ja jestem na tyle długo w Brukseli, żeby wiedzieć, że przecieki to jest specjalność unijnych elit. Poprzez przecieki wywołuje się określone reakcję i atmosferę. Wpływa się na wydarzenia i przygotowuje do pewnych działań. Robi się to po to, żeby wywołać problemy w danym państwie, o które chodzi. To stała gra Komisji Europejskiej, używana od lat. Należy spokojnie poczekać na oficjalne stanowisko” – mówił Czarnecki.

UE łamie prawo

“Dotychczas była sprawa klarowna. Święte i nienaruszalne były środki z budżetu unijnego. To było poza grą, nie do ruszenia. Unia Europejska łamiąc prawo unijne będzie przy tym majstrować, choć nie ma żadnych podstaw formalno – prawnych. W stosunku do Polski nie ma żadnych zarzutów korupcyjnych, a są takie kraje w Unii Europejskiej jak Bułgaria, gdzie grożą już piąte wybory w ciągu półtora roku. Rząd bułgarski dostał opening door do środków unijnych. Unia Europejska sama destruuje resztki własnego autorytetu w opinii publicznej krajów członkowskich” – wskazywał europoseł PiS.

Upolityczniona Unia

“Unia Europejska jest polityczna, nie ma co ukrywać. Interesy różnych krajów, które mają swoich komisarzy, którzy decydują w Komisji Europejskiej są czasem zupełnie różne od polskich interesów” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY