Cwikła: Współpraca VOX i PiS to nic przełomowego [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dominik Cwikła

Dominik Cwikła / Fot. Media Narodowe

"Niezależnie co inne państwa o nas będą sądziły - Komisja Europejska będzie forsowała wobec Polski sankcje i obcinanie funduszy" - mówił w Dniu na żywo w MN Dominik Cwikła z portalu Kontrrewolucja.net.

Zobacz także: Wstrząsające szczegóły zbrodni aborcji. “Tego widoku nie zapomnę do końca życia”

Morawiecki w Madrycie

“To co mówił Morawiecki – mógłbym się pod tym podpisać. Oczywiście te słowa mają tyle wspólnego z prawdą, co ja ze zdrowym trybem życia. Biorąc pod uwagę, co wyprawia rząd, to można zadać sobie pytanie, dlaczego odwołują się do chrześcijaństwa. Odpowiedź jest oczywista – na horyzoncie są wybory, więc trzeba przedstawiać się jako partia katolicka. Wypad za granicę też wygląda dobrze PRowo – że ma się zagranicą jakichś przyjaciół, choć realnie nie ma to żadnego znaczenia. Nie jestem ekspertem od polityki hiszpańskiej, ale raczej z tego co się orientuję, VOX jest prawicą na wzór PiS” – mówił Cwikła.

VOX i PiS

“Wiele się nie zmieni. Obie partie się wspierają, są razem w ramach jednego, unijnego ugrupowania. Trzymają się tej współpracy, nie jest to nic przełomowego, jakoś ta współpraca się układała. Nie jest to sprawa życia i śmierci – to aktualna współpraca” – wskazywał gość.

Komisja Europejska a rządy konserwatystów

“Jeżeli chodzi o KE i to, co robi wobec nas. Komisja Europejska nie działa na zasadach demokratycznych, tylko realizuje swoją własną misję, własną politykę. To, co myślą o nas w Hiszpanii nie będzie miało większego znaczenia. Niezależnie co inne państwa o nas będą sądziły – Komisja Europejska będzie forsowała wobec Polski sankcje i obcinanie funduszy” – podkreślał Cwikła.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY