Prawicowe i katolickie wydawnictwa nieobecne na Jesiennych Targach Książki w Warszawie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Targi książek

Targi książek / Fot. Jan Bodakowski

Przez wiele lat na wszelakich targach książek w Warszawie zawsze były obecne różne prawicowe wydawnictwa (Wektory, Capital, Prohibita, wydawnictwo Gabriela Maciejewskiego). Na targach organizowanych obecnie nagle ich zabrakło. Trudno powiedzieć, organizatorzy zabronili im udziału, czy stoiska są za drogie, czy nagle wszystkim się odechciało.

Nieobecni nie mają racji

Podobnie nie widać na targach wydawnictw katolickich. Tak jakby nagle Polska stała się zlaicyzowanym i pozbawionym prawicy krajem. Takie wrażenie potęguje to, że na targach widać wielu autorów, którzy sami wydają swoje książki.

Na targi dalej przychodzą czytelnicy. Zamiast oferty prawicowej czy katolickiej dostają ofertę krypto albo jawnie lewicową i wszelakie pogańskie narracje. Dzieje się tak, bo nieobecni nie mają racji. Ludzie są otwarci na idee i wezmą za swoje te, które się im oferuje. Jak nie ma oferty prawicowej i katolickiej, to wezmą ofertę lewicową i antykatolicką.

Zło pleni się dzięki bezczynności dobrych ludzi. Smutne jest to, że prawica i katolicy w Polsce nie są w stanie wykupić na takich targach kilku stoisk, by promować swój prawicowy czy katolicki punkt widzenia – by zaznaczyć swoją obecność. Dzieje się tak, choć są organizowane zbiórki, są fundacje, media i działacze.

W czwartek rozpoczęły się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie Jesienne Targi Książek. Jest na nich jedno katolickie wydawnictwo Jedność. Oferuje ono książki z bajkami dla dzieci i kilka albumów o sztuce. Jest patriotyczne wydawnictwo LTW z szeroką ofertą książek o historii i literaturze. IPN oferuje patriotyczne książki i komiksy historyczne. Replika ma w swojej ofercie kilka książek o zbrodniach nazistów ukraińskich na Wołyniu. Jest też historyczne wydawnictwo Rytm i Nowa Konfederacja z książkami politycznie poprawnych konserwatystów.

Kiedy nie ma na targach prawicy i katolików to w oczy rzuca się obecność lewicy. Jest lewicowy tygodnik Przegląd ze swoimi publikacja prezentującymi postkomunistyczną narrację historyczną, niemieccy marksiści ateiści nienawidzący katolicyzmu, stoisko promujące filozofie wschodu.

Zobacz także: Pikieta pod rosyjską ambasadą już w sobotę. Bąkiewicz: Rosja jest niewątpliwie zagrożeniem

Jesienne Targi Książki – kiedy i gdzie? Kto bierze udział?

Jesienne Targi Książki trwają do 18 września 2022, w Arkadach Kubickiego i ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Bierze w nich udział ponad 100 wystawców (AGORA, Agade Bis, Albus, Amaltea, Axis Mundi, Buchmann, Buka, Centrala – mądre komiksy, Claroscuro, Copernicus Center Press, Debit, Dom Spotkań z Historią, Dryga Noga, GRANNA, Insignis Media, Instytut Pileckiego, IUVI GAMES, Jak wam się podoba, JanKa, KsiazkiNeli.pl (Wilson Media), Mała Kurka, Mandioca, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Planeta Komiksów, Pointgames, Przegląd – Fundacja Oratio Recta, Rytm Oficyna Wydawnicza, Samowydawcy – wyjątkowe książki od niezależnych autorów, Sąsiedzi, Scream, SILVER Oficyna Wydawnicza, Smart Games, Soliton Wydawnictwo Muzyczne, Sonia Draga, Szarfa, Tako, Tandem, timof comisc, Tu się czyta, Vesper, WAB, Wilga, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo FRSE, Wydawnictwo IPN, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo LIRA, Wydawnictwo LTW, Wydawnictwo Miejskie POSNANIA, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo Nowej Konfederacji, Wydawnictwo Replika i Wydawnictwo Sejmowe).

Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.
Piątek 16.09.22: 11:00-18:00
Sobota 17.09.22: 11:00-19:00
Niedziela 18.09.22 11:00-18:00

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY