Bartoszewski: Polityka zagraniczna Niemiec to katastrofa [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władysław Teofil Bartoszewski

Władysław Teofil Bartoszewski / Fot. You Tube/ Onet News

" Oswajanie Rosji poprzez zwiększanie handlu z Rosją skończyło się tym, że Niemcy kompletnie uzależnili się od dostaw surowców" - mówił w Dniu na żywo w MN Władysław Teofil Bartoszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej.

Zobacz także: Katolicka szkoła wywiesiła emblematy LGBT. Jest reakcja biskupa

Narracja Putina

“Ta narracja trwa już od 2007 roku, on cały czas mówi o tym okrążeniu. Trudno być okrążonym, jako państwo, które rozprzestrzenia się na jedenastu strefach czasowych. To jest retoryka wojenna, która chce mobilizować naród rosyjski do tego, by wierzyli że oni są tą wielką cywilizacyjną i odrębną od Europy i Azji strukturą, bo na tym to polega, że oni są czymś unikalnym. I ponieważ wszyscy chcą ich zniszczyć, to oni muszą najeżdżać kolejne kraje, żeby zapobiec zbliżaniu się sił NATO do ich granic. Oczywiście poprzez rozszerzanie się na zachód oni zbliżają się do tych granic, ale to nie musi być logiczne” – mówił Bartoszewski.

Polityka Niemiec

“Niemcy się myliły w 20o2 roku, kiedy Putin najechał na Czeczenię mordując tam tysiące ludzi, myliły się w 2008 roku, kiedy najechał Gruzję, w 2014 roku – Donbas i cały czas się mylą. Polityka zagraniczna Niemiec to jest jedna, wielka katastrofa od ponad 20 lat. To przekonanie, że rozumieją Rosjan… No nie rozumieją Rosjan, nie mają zielonego pojęcia o Rosji. Oswajanie Rosji poprzez zwiększanie handlu z Rosją skończyło się tym, że kompletnie uzależnili się od dostaw surowców i teraz mają potworny problem z tym, jak wprowadzić na nie sankcje. Kanclerz Scholz mówiąc, że to jest wojna Putina a nie Rosji, nie ma racji” – podkreślał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY