Katolicka szkoła wywiesiła emblematy LGBT. Jest reakcja biskupa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
LGBT

LGBT / Fot. Unsplash/Sharon McCutcheon

Biskup Worcester w USA, Robert McManus wydał dekret pozbawiający statusu szkoły katolickiej placówkę Nativity School of Worcester, prowadzoną przez jezuitów. Wcześniej władze szkoły nie zgodziły się zdjąć emblematów LGBT, łamiąc zakaz biskupa.

Zobacz także: Abp. Vigano: “Masoneria wykorzystuje WHO i Kościół Bergoliański do własnych celów”

Bp McManus zakazał wywieszania emblematów LGBT i ruchu “Black Lives Matter”. Tej decyzji nie podporządkowała się szkoła z Worcester. Sprawa ciągnęła się od wielu miesięcy.

Wywieszanie tych flag przed szkołą katolicką wysyła mieszane, mylące i gorszące przesłanie do opinii publicznej na temat stanowiska Kościoła w tych ważnych kwestiach moralnych i społecznych – napisał bp McManus.

Hierarcha podkreślił, że jest to jego „święty obowiązek i niezbywalna odpowiedzialność”, aby określić, kiedy szkoła działa wbrew zasadom nauki katolickiej i lekceważy prawowitą władzę biskupa jako strażnika i nadzorcy edukacji katolickiej w diecezji Worcester”.

Biskup odniósł się też do kwestii zakazu wywieszania flagi ruchu “Black Lives Matter”.

Kościół katolicki naucza, iż każde życie jest święte i Kościół z pewnością jednoznacznie popiera hasło “Black lives matter” i zdecydowanie potwierdza, że każde życie się liczy. Jednakże ruch “Black Lives Matter” przejął to wyrażenie i promuje platformę, która jest bezpośrednio sprzeczna z katolicką nauką społeczną o znaczeniu i roli pełnej rodziny i dąży do zakłócenia struktury rodziny, co stoi w jawnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła katolickiego – wskazał.

Jezuicka szkoła nie zamierza zmieniać swojego postępowania. Zapowiedziała odwołanie od decyzji biskupa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY