Matecki: Nie zablokowałbym profilu Marcina Roli [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Matecki, Solidarna Polska

Dariusz Matecki, Solidarna Polska / Fot. YouTube

"Z całą pewnością nie zablokowałbym kanału Marcina Roli, czy profilu Konfederacji. Dla mnie ważne jest to, żeby każdy mógł przedstawiać swoje zdanie i żeby ludzie ocenili, czy jest to prawda" - mówił Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Zobacz także: USA: Zaatakowano kolejne centrum pomocy dla kobiet i dzieci

Usunięcie kanału wRealu24

“Oceniam to skrajnie negatywnie, tak samo oceniałem usunięcie kont w mediach społecznościowych na facebooku kont Konfederacji, czy Janusza Korwin – Mikkego. Nie zgadzam się w większości z panem Korwinem, nie zgadzam się w bardzo wielu kwestiach z Konfederacją i Marcinem Rolą, ale uważam, że w mediach społecznościowych powinna być wolność słowa. Wszyscy powinni mieć wolność słowa. Od lat odbiera się tę wolność, likwiduje im się profile, będące głównym źródłem odbioru. Marcin Rola publikował bardzo wiele rzeczy, które dla mnie wydają się nie tyle kontrowersyjne – jeśli ktoś publikuje tezy, że nowotwór można wyleczyć witaminą C, czy tego typu głupoty pseudolekarzy, którzy występowali na tym kanale to nie jest coś, co ja pochwalam. Wręcz potępiam. Czy takie treści powinny być usuwane czy nie, to jest otwarte pytanie. Powinna być możliwość odwołania się do organu, który stwierdziłby, czy te treści naruszają prawo” – komentował Matecki.

Granica wolności słowa

“Granica zawsze jest tam, gdzie dane słowo narusza dobra osobiste i narusza prawo. Jeśli zarzucamy komuś coś, czego nie zrobił to nie możemy mówić wtedy o wolności słowa. Jeśli mieliśmy w całym kraju w obronie TVN, chociaż ustawa nie dotyczyła bezpośrednio TVN, ale wszystkich podmiotów funkcjonujących na polskim rynku, to dzisiaj te same osoby, krzycząc wówczas o wolnych mediach, powinny protestować w obronie wRealu24. To jest skrajnie inny przekaz, ale też przekaz telewizyjny. Usunięto całą stację jednym klikiem” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY