USA: Zaatakowano kolejne centrum pomocy dla kobiet i dzieci

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bethlehem House

Bethlehem House / Fot. Twitter

Wandalizm za rozdawanie pieluch to trochę za dużo. Czuję, że świat tu oszalał - powiedziała kierowniczka ośrodka.

Bethlehem House w Easthampton (Massachusetts) to centrum pomocy kobietom w stanie błogosławionym. Zapewnia pieluchy, chusteczki, foteliki samochodowe, wózki, ręcznie robione kołdry, koce dla dzieci, ubrania i inne materiały przydatne mamom. Centrum wspiera rodziny aż do ukończenia przez dziecko 2. roku życia. Klinika rozdaje również kosze każdej mamie, w których znajdują się przedmioty o wartości 500 dolarów, w tym pobłogosławiony różaniec. 

Kiedy kierowniczka Pam Hibbard zobaczyła czerwoną farbę na schodach, była trochę zdezorientowana.  Szybko jednak zdała sobie sprawę, że czerwona farba to znajomy obraz, o którym czytała w mediach. W kilku raportach w ciągu ostatnich kilku miesięcy ośrodki pomocy w całym kraju zostały zdewastowane, wiele razy przy użyciu czerwonej farby. Dokładnie to odkryła 71-letnia pani Hibbard.

Rozpryski czerwonej farby pokryły nieruchomość — która jest starą plebanią — w różnych miejscach, w tym na chodniku, z boku budynku, na stołach i krzesłach. Napis “Jeśli aborcje nie są bezpieczne, ty też nie” został nabazgrany na betonowym chodniku czarnym kolorem z czerwonym symbolem anarchistycznym obok niego.

“Wandalizm za rozdawanie pieluch”

Wandalizm za rozdawanie pieluch to trochę za dużo. Czuję, że świat tu oszalał.

Kobieta powiedziała, że lokalna policja i FBI są zaangażowane w badanie sprawy. Odmówiła podania informacji, czy sprawca został złapany przez kamerę wideo. 

Wszystko, co robimy, to pomagamy rodzinom. Pomagamy ludziom, którzy spełniają wolę Bożą, w urodzeniu dziecka. I to On daje życie.

“Dom Betlejem” znajduje się w diecezji Springfield w Massachusetts, a biskup William Byrne skomentował wandalizm.

Bardzo mi przykro słyszeć, że wczoraj wieczorem wandale zaatakowali Bethlehem House. Wiadomości w sprayu namalowane na zewnątrz budynku wydają się mieć jeden cel, a mianowicie zastraszyć dobrych ludzi, którzy polegają na udzielanej tam pomocy, a także tych, którzy są wolontariuszami, których jedynym celem jest pomoc kobietom i ich rodzinom w obliczu kryzysowej ciąży.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Catholic News Agency, Marsz.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY