Palade: Analizujmy trendy, nie pojedyncze pomiary [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marcin Palade

Marcin Palade / Fot. YouTube/Klub Ronina

"Narracja Platformy Obywatelskiej przemawia do twardego elektoratu, natomiast nie znalazła klucza do dotarcia do wyborców centrowych, których można przyciągnąć do siebie" - mówił w Dniu na Żywo w MN Marcin Palade, analityk preferencji wyborczych.

Zobacz także: Wiceszef niemieckiej FDP: Jak najszybciej uruchomić Nord Stream 2

Przewaga PiS nad PO?

“Wyniki się różnią. Kantar kilkanaście dni temu pokazał przewagę Koalicji Obywatelskiej, w tym najnowszym pokazał dwupunktową przewagę Prawa i Sprawiedliwości. W Kantarze to co widzimy, to wynik w okolicach remisu. Większość sondażowni pokazuje, że przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad drugą w kolejności Koalicją Obywatelską wynosi 6% – 9%, nawet do 10%. Zawsze podkreślam, żeby do pojedynczych pomiarów podchodzić z dużym dystansem. Raczej starać się analizować trendy, które wynikają z notowań miesięcznych, czy kwartalnych, bo to one pokazują, czy dana formacja rośnie, czy spada w sondażach” – podkreślał Palade.

Zadanie Tuska

“Widzimy, że próba powrotu PiS w okolice 40% się nie powiodła i jest dziś bliżej 35-36%. KO ma problem z przebiciem szklanego sufitu, 28-29%. Powrót Donalda Tuska spowodował, że ponownie Koalicja Obywatelska jest ponownie liderem opozycji, natomiast nie udało się wyraźnie przekroczyć 30% i rywalizować z PiS o pierwsze miejsce w sondażach. To cały czas jest zadanie dla Tuska” – mówił gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY