Wiceszef niemieckiej FDP: Jak najszybciej uruchomić Nord Stream 2

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nord Stream 2

Nord Stream 2 / Fot. Pjotr Mahhonin/Wikimedia Commons

Wiceszef współrządzącego Niemcami ugrupowania FDP Wolfgang Kubicki stwierdził ostatnio, że jego kraj niepotrzebnie porzucił uruchomienie rurociągu Nord Stream 2. Jego zdaniem gazociąg powinien zostać jak najszybciej otwarty, aby uzupełnić zapasy w magazynach. Koledzy z jego partii wraz z szefem ugrupowania Christianem Lindnerem potępili jego wypowiedź.
  • Wiceszef niemieckiej partii FDP Wolfgang Kubicki stwierdził ostatnio, że należy otworzyć gazociąg Nord Stream 2.
  • Jego zdaniem nie ma żadnego powodu by nie przesyłać nim gazu.
  • Lider ugrupowania Christian Lindner wraz z kolegami z partii potępił wypowiedź Kubickiego.
  • Zobacz także: Zmarła Tekla Juniewicz. Najstarsza Polka i druga na świecie

Na uwagę, że Rosja może dostarczyć zagwarantowaną w umowie ilość gazu bez wykorzystywania Nord Stream 2, a Władimir Putin celowo każe wysyłać zbyt małą ilość gazu przez działający Nord Stream 1.

Może tak być. Nie ma jednak żadnego sensownego powodu, by nie otwierać Nord Stream 2. Jeśli Putin nie dostarczy więcej gazu, my też nic nie stracimy. A jeśli w ten sposób dotrze do nas więcej gazu, być może nawet cała gwarantowana umową ilość, pomoże to zapobiec zamarzaniu ludzi w zimie i poważnym szkodom dla naszego przemysłu

– stwierdził Wolfgang Kubicki.

Gdy magazyny gazu będą pełne, będziemy mogli ponownie zamknąć Nord Stream 2, i inne rurociągi też, gdy staniemy się niezależni. Ale jeszcze nie jesteśmy niezależni

– zaznaczył wiceszef partii FDP.

RND zauważa, że Putin prawdopodobnie wykorzystałby propagandowo otwarcie rurociągu NS2, przedstawiając to jako wielki sukces, a Niemcy obiecały stać po stronie Ukrainy.

Pozostajemy zdecydowanie po stronie Ukrainy, nic się w tej kwestii nie zmieni. Problem polega na tym, że Putin nadal ma gaz, który jest nam potrzebny. (…) odcięcie dostaw gazu do Niemiec wcale nie szkodzi Rosji, bo niedobór gazu spowodował duży wzrost cen

zapewnił polityk współrządzącej partii.

Gaz z Nord Stream 2 nie jest bardziej niemoralny niż z Nord Stream 1. To po prostu inna rura

– ocenił.

Czytaj więcej: 66 nowych milionerów w obozie władzy. Kto zarobił najwięcej?

Krytyka niemieckiego polityka

Jak wskazuje portal “Spiegel” niemiecki polityk i wiceszef partii FDP Wolfgang Kubicki po tej bulwersującej wypowiedzi miał stać się niepopularny wśród członków własnego ugrupowania. Jednakże rzecznik partii Bijan Djir-Sarai podkreślił, że decyzja o nieoddaniu do użytku Nord Stream 2 była słuszna. Dodał on również, że podobne projekty pogrążyły Niemcy w niebezpiecznej zależności, które obecnie powodują znaczące problemy.

Ekspert FDP ds. obrony Marie-Agnes Strack-Zimmermann również sprzeciwiła się swojemu partyjnemu koledze.

Nord Stream 2 jest martwy. Nie może być poparcia dla rosyjskich zbrodni wojennych

– podkreśliła Marie-Agnes Strack-Zimmerman.

Lider FDP i federalny minister finansów Christian Lindner wyraźnie zdystansował się od wypowiedzi Kubickiego, zlecając rzecznik swojego resortu wydanie oświadczenia, że propozycja Kubickiego jest zarówno błędna i absurdalna.

Liberalna partia FDP tworzy rząd Niemiec wraz z socjaldemokratyczną SPD i Zielonymi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY