Matecki: Na Odrze robi się politykę [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Matecki, Solidarna Polska

Dariusz Matecki, Solidarna Polska / Fot. YouTube

"Odra jest rzeką graniczną. Jeżeli zarzuca się polskiemu rządowi brak reakcji, to dlaczego nie zarzuca się też braku reakcji niemieckiemu rządowi?" - mówił w Dniu na żywo w MN Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.

Zobacz także: Feministki walczą, by kobiety mogły chodzić topless. Internauci komentują

Opozycja korzysta z sytuacji

“Opozycja na całej sytuacji korzysta politycznie. W 2009 roku podobna sytuacja miała miejsce na Bugu. To były rządy PO. Dziś ciężko znaleźć wypowiedzi ówczesnego premiera, czy ministrów na temat tej katastrofy ekologicznej. Z tego co ma miejsce na Odrze robi się politykę. Zaatakowali rząd, stwierdzili, że rząd ma się podać do dymisji, dlatego że coś takiego miało miejsce. Nie wiemy co tam się stało, równie dobrze mogło być to spowodowane działaniem przestępczym. Jest masa hipotez” – komentował Matecki.

Kary za zanieczyszczenie środowiska

“Od wielu miesięcy toczyła się debata nad projektem ministra Ozdoby z Solidarnej Polski, gdzie zwiększa się kary za zanieczyszczenie środowiska. Prezydent Duda właśnie podpisał tę ustawę, więc kary będą wyższe. W przypadku gdyby pojedyncza osoba, czy firma była odpowiedzialna za taką tragedię, jaka ma w tej chwili miejsce powinna surowo odpowiadać. To również tragedia osób, które korzystają z tej rzeki” – dodał Matecki.

Dymisje ws. Odry

“Czy te dymisje były potrzebne? Są różne głosy w samym obozie Zjednoczonej Prawicy. Czy rząd zareagował właściwie i szybko? Od pierwszego sierpnia pojawiały się badania, że nie znaleziono chemikaliów. Warto zapytać, co zrobili Niemcy. Odra jest rzeką graniczną. Jeżeli zarzuca się polskiemu rządowi brak reakcji, to dlaczego nie zarzuca się też braku reakcji niemieckiemu rządowi? Takie pytania warto zadawać i na nie odpowiedzieć” – mówił gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY