Feministki walczą, by kobiety mogły chodzić topless. Internauci komentują

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wpis z akcji "Top Freedom".

Wpis z akcji "Top Freedom". / Fot. Instagram

W mediach społecznościowych trwa akcja "Top Freedom". Zaangażowała się w nią m.in. Maja Staśko, jak również aktorki Ewa Skibińska czy Paulina Holtz czy aktor Andrzej Chyra.

Zobacz także: Elon Musk: Być może jedynym niedoborem w przyszłości będzie stworzenie siebie jako ludzi

“Niech każdy/a zasłania co chce”

Zdaniem inicjatorki akcji, ratowniczki medycznej Ane Piżl, przymus, aby kobiety musiały zasłaniać część ciała, “obraża ludzi wszystkich płci”.

Nie namawiam do rozbierania się! Niech każdy_a sobie zasłania co chce! Nic mi do tego. Rzecz w tym, że staniki i hidżaby powinny być wyborem, a nie przymusem – przekonuje.

Z kolei aktorkę Paulinę Holz, znaną m.in. z serialu TVP “Klan” “do szału doprowadza konieczność blurowania lub zaklejania kobiecych (! Męskie są OK….) brodawek (tak, biust jest OK. Kobiece Brodawki sutkowe to złoooo”).

“Sufrażystki się w grobach przewracają”

Co na to internauci? Waldemar Krysiak, bloger, felietonista “Tygodnika Solidarność” żartobliwie zasugerował, że pewnie większość mężczyzn z aprobatą przyjmie ten feministyczny postulat.

Z kolei Robert Tekieli ocenił, że “kobiety to zlekceważą”. Wśród komentarzy zwykłych internautów pojawiają się takie opinie, że akcja to “powrót do czasów pierwotnych”.

Zawsze myslalam, ze feministki sa za rownouprawnieniem kobiet i przeciw ich uprzedmiotowieniem. One najpierw zaczna chodzic nago po ulicy a potem oskarzac o napastowanie kazdego, kto na nie spojrzy. Sufrazystki sie w grobach przewracaja – napisała jedna z internautek (pisownia oryginalna).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Kobieta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY