Czartoryski: Silne są związki gospodarcze Niemiec z Rosją [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Arkadiusz Czartoryski

Arkadiusz Czartoryski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Niemcy powinni zmienić politykę i powiedzieć, że takie kraje jak Polska miały rację" - mówił w Dniu na żywo w MN poseł Arkadiusz Czartoryski z Partii Republikańskiej.

Zobacz także: Feministki walczą, by kobiety mogły chodzić topless. Internauci komentują

Poparcie Rosjan dla wojny

“To jest bardzo trudne pytanie. W Rosji demokracja jest mocno ograniczona, pamiętamy sytuację związane z pałowaniem protestów politycznych na ulicach Moskwy. Bez wątpienia też jest ogromne poparcie w społeczeństwie rosyjskim imperialnych zapędów. Rosjanie są zadowoleni z tego, że Rosja jest taka potężna, duża, że może sprawić lanie swoim sąsiadom i nie ulega wątpliwości, że duża część społeczeństwa rosyjskiego akceptuje politykę Putina” – komentował Czartoryski.

Niemcy są pogubione

“Dzisiaj Niemcy są mocno pogubione i nie wiedzą jak z tego wyjść. Współpracowały gospodarczo i politycznie, bronili decyzji Putina, fotografowali się z rosyjskimi politykami, udzielali różnego rodzaju wsparcia na arenie międzynarodowej. Dzisiaj, kiedy wszyscy w Europie sobie uświadamiamy, że to Niemcy popełnili gigantyczną pomyłkę, to musimy mieć świadomość, że niemieccy politycy na wszelkie sposoby próbują się tłumaczyć z tego, co robili przez ostatnie dziesięciolecia” – dodał gość MN.

Scholz i Putin

“Wymyśla najróżniejsze powody, by nie zrywać kontaktów osobistych. Takie rozmowy, pogaduszki z Putinem są prowadzone przez kanclerza Scholza. Tu powinien być ostracyzm, niestety tego ostracyzmu ze strony Niemiec nie ma, dlatego że zbyt silne są związki gospodarcze Niemiec z Rosją” – mówił poseł Partii Republikańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY