Kubala ws. KPO: Rządzący wykazali maksimum dobrej woli, a wręcz ustępstw i naiwności [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kubala

Paweł Kubala / Fot. Archiwum Pawła Kubali

"Można się zastanawiać, czy był taki plan ze strony Unii Europejskiej, by te pieniądze Polsce zapłacić" - mówił w Dniu na żywo w MN Paweł Kubala z portalu medianarodowe.com.

Zobacz także: Zaskakujące dane GUS. Chodzi o polskie przedsiębiorstwa

Zniecierpliwienie konfliktem

Przeciąga się konflikt polskiego rządu z UE ws. KPO. Rządzący uważają, że wykazali maksimum dobrej woli.

“Nietrudno się zgodzić ze słowami, że polski rząd wykazał maksimum dobrej woli. Ja bym powiedział, że ustępstw i naiwności. Wchodzimy w okres kampanii wyborczej, wobec słów polityków można snuć podejrzenia na ile są to rzeczywiste deklaracje, na ile zabieg mający na celu zwiększenie poparcia wyborców. Niewątpliwie takie deklaracje w obliczu działań UE, mogą zwiększać poparcie dla PiS. Można dopatrywać się pewnego zniecierpliwienia tym konfliktem i forsowaniem na Polsce ugięcia się” – mówił Kubala.

Tusk straszy Polexitem?

Zdaniem Donalda Tuska PiS chce wyprowadzić Polskę z UE. Z tą tezą nie zgodził się gość MN.

“Pamiętam, że w 2014 lub 2015 roku, kiedy mieliśmy już pre – kampanię wyborczą, to z ust polityków PO słyszeliśmy, że jak dojdzie do władzy Prawo i Sprawiedliwość to będzie wojna z Rosją. PiS za wszelką cenę chce utrzymać Polskę w Unii Europejskiej, PiS otwarcie mówi, niezależnie od wizji rozwoju Unii, by w tej Unii być. Przed referendum akcesyjnym ze strony PiS pojawiały się spoty jednoznacznie nawołujące do tej akcesji” – dodał Kubala.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY