Zawisza: Kaczyński nie wyprowadzi nas z UE [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Zawisza

Artur Zawisza / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Stała linia PiS - być w Unii Europejskiej, ale nie poddawać się jej rządom czy rygorom, które uznajemy za nieuzasadnione" - mówił w Dniu na żywo Artur Zawisza.

Zobacz także: Chcą bliższej współpracy patriotycznych organizacji. Powstaje “Archipelag Polskości”

Dwugłos w Zjednoczonej Prawicy

W swoim najnowszym wywiadzie dla tygodnika “Sieci” Jarosław Kaczyński zapowiedział “twardy kurs wobec UE”. Do tego odniósł się gość MN.

“Wywiad prezesa PiS jest zawsze ważnym wydarzeniem. Trwa pewna konsternacja – nie tylko w całym społeczeństwie, ale również w tym segmencie politycznym, wspierającym rządzącą Zjednoczoną Prawicę, ponieważ mamy tam dwugłos, czy wręcz wielogłos. Z jednej strony ośrodek premierowski podtrzymuje to, do czego doprowadził – względny rozejm z Komisją Europejską, który miałby skutkować wypłaceniem należnych środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Z drugiej strony ośrodek związany z Ministrem Sprawiedliwości, liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro powtarza – a nie mówiłem – w znaczeniu mieliśmy rację, nakłaniając do oporu i wręcz weta w stosunku do działań Komisji Europejskiej” – mówił Zawisza.

Kaczyński mówi STOP

“Kaczyński deklaruje bardziej stanowczą politykę wobec KE czy UE. Wskazuje, że jest to wina unijna. To zgrabne zagranie ze strony Kaczyńskiego. Duża część polskiej, proeuropejskiej opinii publicznej z wielką nadzieją patrzy na unijne organy i ich działania, więc wykazanie cierpliwości przez rząd rozjaśnia obraz. Ciężko powiedzieć, że Polska tupie nogą, a uwyraźnia złą wolę Komisji Europejskiej, która idzie coraz dalej w swoich roszczeniach, prawnie nieuzasadnionych, politycznie aroganckich. Dziś słyszymy stop ze strony Jarosława Kaczyńskiego” – dodał Zawisza.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY