Chcą bliższej współpracy patriotycznych organizacji. Powstaje “Archipelag Polskości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Projekt "Archipelag Polskości".

Projekt "Archipelag Polskości". / Fot. Stowarzyszenie Patriotyzm i Wolność.

Stowarzyszenie Patriotyzm i Wolność, pod patronatem medialnym Mediów Narodowych prowadzi projekt "Archipelag Polskości". Jego centralnym wydarzeniem będzie konferencja w dniu 24 września 2022.
  • Jak podkreślają organizatorzy, “Archipelag Polskości” ma na (dalekosiężnym) celu jednoczenie Polaków wokół wspólnych idei i zadań. Jest planowany jako doroczne i rozrastające się wydarzenie społeczno-kulturalne.
  • Główne wydarzenie odbędzie się 24 września 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Wilcza (ul. Wilcza 9) w Warszawie. Rozpocznie się o godzinie 10:00.
  • W ramach wydarzenia zaplanowano debaty, prezentacje poszczególnych organizacji, jak również koncert prof. Jacka Kowalskiego z okazji Roku Romantyzmu Polskiego.
  • Zobacz także: VIII Marsz Zwycięstwa w rocznicę Cudu nad Wisłą. Gdzie, kiedy? 

Jednoczenie Polaków

Jak podkreślają organizatorzy, “Archipelag Polskości” ma na (dalekosiężnym) celu jednoczenie Polaków wokół wspólnych idei i zadań. Jest planowany jako doroczne i rozrastające się wydarzenie społeczno-kulturalne.

Jego wizja docelowa to zgromadzenie bez mała wszystkich środowisk i organizacji, dla których patriotyzm i wolność są podstawami światopoglądu i działania. Chodzi o połączenie całego archipelagu dążeń historycznych i rekonstrukcyjnych, kulturowych i religijnych, artystycznych i muzycznych, krajoznawczych i etnograficznych, ideowych i wydawniczych, wychowawczych i edukacyjnych czy gospodarczych i samopomocowych – można przeczytać na stronie projektu.

Promocja wartościowych inicjatyw

Główne wydarzenie odbędzie się 24 września 2022 r. w Centrum Konferencyjnym Wilcza (ul. Wilcza 9) w Warszawie. Rozpocznie się o godzinie 10:00. W ramach wydarzenia zaplanowano debaty, prezentacje poszczególnych organizacji, jak również koncert prof. Jacka Kowalskiego z okazji Roku Romantyzmu Polskiego.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Patriotycznego. Jak jednak informują organizatorzy, organizacja tak dużego wydarzenia przekracza ich możliwości finansowe. Z racji na to, ruszyła w internecie zbiórka na sfinansowanie kosztów wydarzenia.

Proponujemy organizacjom pozarządowym nie tylko możliwość miejsca na stoisko wystawowe, ale również limitowany czas, w którym mogą zaprezentować się na scenie głównej, szczególnie oferta skierowana do organizacji rekonstrukcyjnych. Chcemy również w szczególności promować wolontariat, w związku z tym stworzymy specjalne stoisko poświęcone aktywnemu działaniu i wolontariatu. Kolejna rzecz, na którą chcemy zwrócić uwagę jest edukacja patriotyczna, nie tylko dzieci ale również dorosłych. Pragniemy stworzyć specjalną strefę dla rodzin, w której rodzic z dzieckiem będzie mógł wziąć udział w konkursie i wygrać upominki odpowiadając prawidłowo na zadane pytania, ułożone specjalnie do wieku. W przypadku błędnych odpowiedzi będziemy zachęcać do zapoznania się z tematem, oraz kierować na stoisko organizacji zajmującej się dziedziną w której była udzielona błędna odpowiedź – podkreślają organizatorzy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Stowarzyszenie Patriotyzm i Wolność

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY