Jabłoński: Obserwujemy antypolską politykę Łukaszenki [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Arkadiusz Jabłoński

Arkadiusz Jabłoński / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Białoruskie władze nie robią sobie nic z komunikatów polskiego MSZ i Rządu RP" - mówił w Dniu na żywo w MN Arkadiusz Jabłoński, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej.

Zobacz także: Cyberataki na polską armię ze strony Chin, Rosji i Białorusi

Stosunki polsko – białoruskie

“Stosunki między Polską a Białorusią są bardzo napięte i to od dłuższego czasu. Białoruś w deklaracjach zawsze podkreśla, że jest zainteresowana takimi stosunkami dobrosąsiedzkimi z Polską, prawda jest jednak daleka od tych słów. Trzeba pamiętać o próbie destabilizacji granicy polsko – białoruskiej, aresztowaniach liderów mniejszości polskiej, zatrzymania Andżeliki Borys, Andrzeja Poczobuta czy Anny Paniszewej. Przez ostatni 30 lat polityka Polski wobec Białorusi była bardzo nieasertywna. Co więcej, przyjazne gesty ze strony Polski po objęciu rządów przez PiS były wielokrotnie wysyłane. To nie przyniosło żadnej poprawy wzajemnych stosunków. Zmiana nastąpiła w 2020 roku” – mówił Jabłoński.

Aresztowanie i skazanie dziennikarki TVP

“To kolejne bezpodstawne aresztowanie. Zarzuty za działalność antypaństwową były kierowane rok temu wobec polskich działaczy społecznych. Sprawa Iryny Słaunikawej to próba zamknięcia ust tych, którzy mówią coś wbrew białoruskiemu reżimowi” – podkreślał Jabłoński.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY