Gosek: Niemcy są w potrzasku [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mariusz Gosek

Mariusz Gosek / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Niemcy uważały, że z Rosją można robić interesy, patrzyli na swój interes gospodarczy. Ich polityka legła w gruzach" - mówił w Dniu na żywo w MN poseł Mariusz Gosek z Solidarnej Polski.

Zobacz także: Ułatwiony dostęp do broni? Solidarna Polska składa projekt ustawy

Thriller gazowy trwa

“O tej polityce energetycznej między Niemcami a Rosją mówiliśmy od wielu lat. Jeżeli ktoś bezpieczeństwo energetyczne oparł o deale z Rosją, to tak to się kończy. Kurek gazowy jest teraz w ręku Putina i tym będzie rozgrywał losy wojny na Ukrainie. W ramach UE mieliśmy prowadzić politykę wspólnotową, opartą o bezpieczeństwo energetyczne. Okazało się, że była to polityka służąca dekarbonizacji, po to żeby wchodzić z Rosjanami w faktyczną unię rosyjsko – niemiecką. Niemcy mają teraz ogromny problem, Niemcy są w potrzasku. Kapitał narodowy ma dziś ogromną wartość. Wszystko powinno zależeć od wspólnoty państwa UE, demokratycznego świata. Putin nie ustąpi, on będzie dopychał jeszcze Niemców w niedobrej dla nich sytuacji, aby spowodować zdjęcie sankcji nakładanych na Rosję” – mówił Gosek.

Polityka Niemiec zbankrutowała

“Niemcy uważały, że z Rosją można robić interesy, patrzyli na swój interes gospodarczy. Ich polityka legła w gruzach. Dzisiaj Niemcy sami nie wiedzą, co zrobi Władimir Putin i ten thriller będzie trwał i będzie miał jeszcze kilka odsłon” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY