Dr Sadłowski: Celem Putina wyeliminowanie Ukrainy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Michał Sadłowski

Dr Michał Sadłowski / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Przede wszystkim ważny jest teraz plac boju. Jeżeli Zachód zintensyfikowałby jeszcze bardziej pomoc wojenną, to być może ta ofensywa rosyjska, czy problemy militarne, prestiżowe, gospodarcze Rosji jeszcze bardziej by się zwiększyły" - mówił w Dniu na żywo w MN dr Michał Sadłowski, ekspert ds. Rosji.

Zobacz także: Rewolucja w prawie budowlanym! Domy jednorodzinne bez pozwoleń

W jakim kierunku zmierza Rosja?

“Cel strategiczny nie zmienił się od kilkunastu lat – naczelnym celem jest wyeliminowanie Ukrainy jako państwa, niezależnego bytu politycznego na arenie międzynarodowej. To fiasko, brak opanowania Kijowa, braku możliwości zmiany władzy, Władimir Putin zamienił na próbę wyniszczenia ekonomicznego Ukrainy, co sukcesywnie robi. Pomimo oporu, bohaterskich walk, sytuacja ekonomiczna Ukrainy staje się zła, a nawet bardzo zła i w porównaniu z Rosją, to Ukraina najbardziej traci w tej wojnie. To wojna na zmęczenie Ukrainy i Europy” – mówił dr Sadłowski.

Odwrócenie tendencji

“Przede wszystkim ważny jest teraz plac boju. Jeżeli Zachód zintensyfikowałby jeszcze bardziej pomoc wojenną, to być może ta ofensywa rosyjska, czy problemy militarne, prestiżowe, gospodarcze Rosji jeszcze bardziej by się zwiększyły. Pytanie o zdolności państw europejskich. Powoli widzimy, że Polska nie ma już zdolności pomocy, Niemcy prowadzą politykę skomplikowaną. Częściowo mówią prawdę – stan Bundeswehry jest zły. Kolejną rzeczą są konsekwentne sankcje gospodarcze i odrywanie Rosji od mechanizmu gospodarczego” – dodał Sadłowski.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY