Gen. Wroński: W działaniach Rosji nie widać postępu [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gen. Dariusz Wroński

Gen. Dariusz Wroński / Fot. YouTube

"Rosjanom nie idzie w tej wojnie" - tak bieżące postępy wojsk Federacji Rosyjskiej w Dniu na Żywo w MN komentował gen. Dariusz Wroński.

W którym miejscu znajduje się dziś Ukraina?

“Moim zdaniem to, czego spodziewamy się na obecną chwilę, wynika, że spodziewamy się pewnego przełamania sytuacji, panującej po obu stronach frontu. Widzimy pozycyjną walkę, sugerującą, że wojska potrzebują przegrupowania i wzięcia oddechu. W działaniach Rosji nie widać postępu, są one minimalne” – mówił gen. Wroński.

Zobacz także: Ks. Isakowicz – Zaleski: Słowa papieża będą Kościołowi wyciągane [NASZ WYWIAD]

Trudno wskazać sukcesy Rosji

“Dlaczego Rosjanie zajęli 20% terenu? Tam wcześniej toczyły się walki. Część rosyjskojęzyczna też swoje w pewnym sensie zrobiła. Ukraińcy nie odpuszczą tego terenu, to są ziemie ukraińskie. Za chwilę Ukraińcy dostaną najnowsze uzbrojenie, pozyskane od sojuszników z NATO” – dodał Wroński.

Rosja straszy III wojną światową

“Narracja, która towarzyszy nam od początku inwazji, ma za zadanie zasianie strachu. Kilka dni temu Putin wydał rozkaz zakończenia do końca lipca pewnego etapu. Nie dajmy się zwieść, żaden dowódca nie będzie mówił, kiedy co zrobi, czy w jaki momencie nastąpi uderzenie. To zagrania PRowskie, mające za zadanie wywołać strach i spowolnić działania przeciwnika” – skomentował gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY