Tumanowicz: Pomoc Ukrainie, to żeby Rosjanie zjedli zęby na Ukrainie jest w polskim interesie [NASZ WYWIAD]

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witold Tumanowicz.

Witold Tumanowicz. / Fot. Facebook

Zabolały mnie, zdziwiły bardzo, nawet przestraszyły słowa premiera, który namawiał swoich kolegów, liderów, ażeby odrzucili kalkulatory. Ja raczej, generalnie uważam, że od mężów stanu, od ludzi, którzy żądzą Polską raczej bym, mimo wszystko oczekiwał, że te kalkulatory będą wyciągnięte - powiedział Witold Tumanowicz

Zobacz także: Konfederacja mówi “NIE” dla unijnej armii. “Takie wojsko byłoby wykorzystane przeciwko konserwatywnym rządom”

Niedawno odbyła się wideokonferencja, gdzie Joe Biden rozmawiał z przywódcami sojuszu północno-atlantyckiego i Unii Europejskiej o losie Ukrainy i sankcjach nałożonych na Rosję. Podczas tego spotkania Andrzej Duda zaznaczył, że:

Agresja rosyjska musi zostać powstrzymana.

Gość Mediów Narodowych odniósł się do pytań prowadzącego: “W jaki sposób można zatrzymać agresje rosyjską? Jak można powstrzymać Władimira Putina?”.

To jest bardzo ciekawe pytanie. Ono powinno być zadane tym, którzy wzięli udział w tej konferencji. Oglądałem i przysłuchiwałem się konferencji prezydenta po tym spotkaniu, to nie zabrzmiały żadne konkrety[…]. Prezydent opowiadał o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie, opowiadał o swojej rozmowie z prezydentem Zełenskim. Ale tam ciągle nie ma jakiś przesadnych konkretów, więc powiem tak naprawdę, że tam nie ma czego komentować – stwierdził Tumanowicz.

Przedstawiciel Konfederacji ocenił też ostatnie wizyty polskich polityków na Ukrainie.

To dobrze, że się odbywają tego typu spotkania. Natomiast. dzisiaj odniósłbym się do słów premiera Morawieckiego, który gościł na Ukrainie. Zabolały, zdziwiły bardzo, nawet przestraszyły słowa premiera, który namawiał swoich kolegów, liderów, ażeby odrzucili kalkulatory. Ja raczej, generalnie uważam, że od mężów stanu, od ludzi, którzy żądzą Polską raczej bym, mimo wszystko oczekiwał, że te kalkulatory będą wyciągnięte – wskazał.

Działania zgodne z polskim interesem?

Tumanowicz poruszył też sprawę polskiego interesu narodowego w kontekście wojny na Ukrainie.

Ja uważam osobiście, że pomoc Ukrainie oraz to, żeby Rosjanie zjedli zęby na Ukrainie jest w polskim interesie narodowym. Tzn. pomoc w tym zakresie jest tutaj jak najbardziej potrzebna, ale mimo wszystko, nie robimy tego z dobroci serca. Naprawdę przestańmy, to traktować w ten sposób. Z dobroci serca, to możemy, ja czy Pan udzielić pomocy. Zresztą tego oczekuję. Tutaj jestem ogromnie poruszony jak dużo Polaków potrafi pomagać bezinteresownie – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY