Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 14 do 20 marca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Plakat Męskiej Drogi Krzyżowej

Plakat Męskiej Drogi Krzyżowej / Fot. Organizatorzy

Choć rosyjska agresja na Ukrainę kolejny raz, po rzekomej pandemii, skłoniła do zaprzestania organizacji spotkań i manifestacji, to kilka ciekawych patriotycznych prelekcji będzie miało miejsce w najbliższym czasie. Problemem od lat jest też brak systemu powiadamiania o takich imprezach – informacje często nie docierają do zainteresowanych.

15 marca wtorek

Zobacz także: Mateusz Morawiecki: Czasy się zmieniają, pokolenia mijają, ale Rosja cały czas prowadzi swoją politykę agresji

W 80. rocznicę deportacji Żydów z getta w Lublinie do obozu zagłady w Bełżcu – miejscu kaźni polskich Żydów – na terenie Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu 15 marca 2022 roku o godz. 12.00 odbędzie się ceremonia z udziałem prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego oraz dyrektora Państwowego Muzeum na Majdanku dr. Tomasza Kranza upamiętniająca operację Reinhardt. Organizatorami ceremonii są prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki oraz dr Tomasz Kranz, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku, którego oddziałem jest Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu. Wezmą w niej udział przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych, w tym naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Uroczystość będzie transmitowana na kanale IPNtv.

16 marca środa

Zapraszamy na dyskusję o książce Konspiracja i opór społeczny w Polsce 1944–1956. Słownik biograficzny, t. VI. Dyskusja odbędzie się 16 marca 2022 (środa), o godz. 15.00, bez udziału publiczności, zapraszamy do oglądania transmisji online na YouTube IPNtv. Uczestnicy: dr Kazimierz Krajewski, dr Tomasz Łabuszewski, OBBH IPN Warszawa. Prowadzenie: dr hab. Filip Musiał – dyrektor Oddziału IPN Kraków, prof. Akademii Ignatianum w Krakowie. Szósty tom słownika zawiera 112 biogramów żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego po 1944 r. Autorami życiorysów są znawcy powojennej historii Polski, którym udało się dotrzeć do skrywanych w okresie PRL dokumentów i świadectw. Na końcu książki znajduje się indeks obejmujący również poprzednie tomy serii.

17 marca czwartek

Zapraszamy 17 marca na wykład profesora Lechosława Lameńskiego na temat: “Uczniowie Stanisława Szukalskiego – Szczep Rogate Serce”. Wykład odbędzie się o godzinie 17.00.
Warszawski Dom Technika NOT ul. T. Czackiego 3/5 sala C – V piętro

18 marca piątek

18 marca przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami Warszawy w intencji pokuty i wynagrodzenia za grzechy Narodu Polskiego. Zaczynamy na Placu Zamkowym o godzinie 19:00 odśpiewaniem Pieśni Konfederatów. Następnie Drogę Krzyżowa ulicami Starówki poprowadzi kapłan. Będziemy nieśli krzyż z krucyfiksem o rozmiarach 3 na 5 metrów. Zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00. Zapraszamy wszystkich wierzących mężczyzn.

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY