Żydowski koncert życzeń

KSIĄŻKA
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Okładka książki Radosława Patlewicza "Mędrcy Syjonu – Nowe Otwarcie".

Okładka książki Radosława Patlewicza "Mędrcy Syjonu – Nowe Otwarcie". / Fot. Wydawnictwo 3DOM

W 2018 roku w Wiedniu miała miejsce konferencja Europejskiego Kongresu Żydowskiego, obradującego pod hasłem „Koniec z antysemityzmem”, a owocem spotkania stał się wydany w tym czasie dokument „Katalog środków zwalczania antysemityzmu”. Staraniem Wydawnictwa 3DOM publikacja doczekała się polskiego tłumaczenia, jednak dopiero po kilku latach od zaistnienia konferencji.

Z początku wydawało się to całkowicie niemożliwe. Kongres stanowczo odmówił (pod groźbą podjęcia kroków prawnych) przetłumaczenie raportu „An end to antisemitism”. Po wielu konsultacjach i analizach (w szczególności prawa autorskiego), udało się ustalić taką formę publikacji, która w pełni przekazuje treść dokumentu, ale i nie narusza zakazu wydanego przez organizatorów.

Zobacz także: Kto ma skorzystać na rosyjskim imperializmie?

Zanim jednak skrzętnie obmyślony tekst trafił na półki, ktoś musiał dokonać jego interpretacji, a przede wszystkim zebrać informacje w jedną całość. To także stanowiło problem. Niewielu autorów miało odwagę poruszać tak kontrowersyjny temat. W obecnych czasach nawet analiza raportu manifestującego zwalczanie antysemityzmu, sama w sobie mogła okazać się antysemicka. Prawo do wyrażania własnych poglądów praktycznie przestało istnieć, a wszelkie próby wypowiedzenia się „niekorzystnie” o danej nacji zazwyczaj kończą się niepowodzeniem, niosąc za sobą więcej konsekwencji niż pożytku. Poprawność polityczna i wszechobecna tolerancja nie zamknęły ust Radosławowi Patlewiczowi, który nie zwlekał z odpowiedzią i niezwłocznie zajął się wskazanym tematem. W taki oto sposób powstała książka „Mędrcy Syjonu – Nowe Otwarcie”.

Co znajdziemy w publikacji? Pozycja jest zbiorem kluczowych fragmentów oraz komentarzy samego autora. Z każdą stroną dowiadujemy się o kolejnych podstępnych planach wyznawców religii mojżeszowej. Spodziewać by się można, że zarówno konferencja, jak i powstały dokument będą standardowym, powtarzanym jak mantra stosem zażaleń i wymogów żydowskich stawianych reszcie społeczeństwa. Po głębszej analizie okazuje się jednak, że ów „lista życzeń” nie jest kolejną reklamacją na nie-żydowskich nie-przyjaciół, a raczej planem podporządkowania sobie świata.

Według autora żydów uważać można za hostis humani generis – wrogów rodzaju ludzkiego i nie jest to przesadne określenie. Autorzy tekstu: Armin Lange, Ariel Muzicant czy Dina Porat jawnie nawołują do użycia brutalnych metod niszczenia wolności wyznania i poglądów politycznych, otwarcie mówią o swojej nienawiści do innych religii, narodów i państw. Czytamy: „Raport z konferencji w Wiedniu należy traktować jako żydowski akt wypowiedzenia wojny całemu światu”.

Książka obnażająca plany wyznawców judaizmu dostępna jest na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY