Sommer: W Polsce za dużo jest respiratorów [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Sommer

Tomasz Sommer / Fot. YouTube/MediaNarodowe

To nie jest prawda, że w Polsce jest za mało łóżek szpitalnych, ale za dużo. Za dużo jest respiratorów, pulsoksymetrów, tego dziadostwa, które kompletnie niczemu nie służy - powiedział Sommer.

Zobacz także: Nieoficjalne doniesienia. Rosyjscy dezerterzy proszą o ochronę międzynarodową

“Zbrodnia gospodarcza”

Tomasz Sommer w rozmowie z Janem Bodakowskim podzielił się swoją opinią na temat “covidowej polityki”:

To jest klasyczny biznes, który niszczy prawdziwych przedsiębiorców, a promuje różnych cwaniaków, jacy wciskają pseudoszczepionki i kasują za to miliardy wyciągane z biednych ludzi próbujących swoim pomysłem, i przemysłem uczciwie zarobić na rynku. Jak słyszę o tych historiach, że Pfizer zarobił 54 mld dolarów w zeszłym roku, i wszystkie te pieniądze dostał z góry (czyli jeszcze towaru nie było, a już były pieniądze), w dodatku za ten swój towar nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo tak sobie podpisał z tym państwem, które jest de facto akwizytorem towaru, to mi się nóż w kieszeni otwiera. To dziki skandal, że dla jednych mamy płacenie podatków z góry (jeszcze zanim pojawi się jakiś zysk), kontrole, odpowiedzialność sądową, skarbową, a dla innych mamy pieniądze za coś, co jest nawet niesprawdzone. Ktoś kto doprowadził do stworzenia takiego systemu jest moim zdaniem zbrodniarzem gospodarczym.

O systemie zetatyzowanych usług medycznych

Redaktor naczelny “Najwyższego Czasu” skrytykował państwowy system opieki zdrowotnej:

Doprowadzono do tego, że koszty opieki zdrowotnej wzrosły znacząco, a tymczasem liczba usług oraz sposób leczenia zostały mocno ograniczone. Państwowy system opieki zdrowotnej nie może zbankrutować, bo zawsze “przewali” kasę na ludzi. Narobi długów, a potem ludzie muszą to zapłacić. Bankructwo polega na tym, że kończy się działanie instytucji w związku z jej niewypłacalnością. Tymczasem działanie służby zdrowia się nie kończy, ale rozkręca. System jeszcze więcej marnotrawi, jeszcze więcej zabiera. Trzeba doprowadzić do tego, aby marnotrawcze, nierentowne instytucje mogły w końcu zbankrutować; żeby szpitale mogły zbankrutować. Nie że są sytuacje, iż pół miliarda długu na jakimś szpitalu jest spłacany przez cały powiat. Mieszkańcy są wówczas dodatkowo opodatkowani, aby szpital mógł zapłacić za te głupoty.

Za dużo respiratorów?

Dziennikarz w mocnych słowach odniósł się do tego, na co przeznaczane są pieniądze podatników:

To nie jest prawda, że w Polsce jest za mało łóżek szpitalnych, ale za dużo. Za dużo jest respiratorów, pulsoksymetrów, tego dziadostwa, które kompletnie niczemu nie służy. Mam wrażenie, że ludziom się wydaje, że im więcej kasy właduje się w służbę zdrowia, tym lepiej będzie ona pracować. To nieprawda. Jeżeli jest jakiś złodziej, to efektem dawania mu więcej pieniędzy nie będzie większy pożytek ze złodzieja. Po prostu się więcej nakradnie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY