Kontrowersyjny film w polskich kinach. “Ma charakter bluźnierczy”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala kinowa

Sala kinowa / Fot. Social.helios Wikimedia Commons

Trwa zbiórka podpisów pod petycją apelującą o zaprzestanie dystrybucji w polskich kinach filmu "Benedetta". - Filmy holenderskiego reżysera Paula Verhoevena słyną z niemoralności i perwersji. W swoim najnowszym filmie przekracza kolejne granice i dodaje do tego celowe bluźnierstwo - twierdzą autorzy petycji.

“To straszna zniewaga”

Za dystrybucję filmu “Benedetta” odpowiada Aurora Films Sp. z o.o. To do tej firmy internauci zwracają się z apelem o wycofanie produkcji z kin. Do tej chwili pod pismem podpisało się ponad 8 tys. osób.

Jak relacjonują autorzy petycji, w filmie “Benedetta”, “wizerunek Matki Bożej jest uwikłany w lesbijskie, seksualne sceny”.

Dla nas Polaków jest to straszna zniewaga dla naszej wiary i Matki Bożej. Maryja jest dla nas wzorem czystości i pokory, Królową wszystkich świętych. Nie możemy milczeć! – podkreślają.

Zatrzymać dystrybucję

W piśmie do Magdaleny Zabojszcz, dyrektor Aurora Films Sp. z o.o., zarzucono jej “rażący brak szacunku dla katolików w Polsce”.

Film Benedetta, który Pani dystrybuuje ma charakter bluźnierczy, lekceważący i głęboko obraźliwy, uderzający w wizerunek Matki Bożej, dlatego stanowczo protestuję przeciwko dystrybucji tego filmu w Polsce. W filmie pojawiają się sceny pornograficzne między zakonnicami i wykorzystanie figury Matki Bożej, które wyłącznie wynikają z bluźnierczej wyobraźni twórców filmu – wskazano w petycji.

Sygnatariusze apelu domagają się “natychmiastowego zaprzestania dystrybucji tej produkcji i przeproszenie wszystkich katolików, którzy zostali w ten sposób urażeni”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polskakatolicka.org

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY