Kita: Co trzeci Francuz zagłosował na Marie Le Pen [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

Zbliżają się wybory prezydenckie we Francji. Tę sprawę na antenie Mediów Narodowych skomentował ekspert portalu Nowy Ład, Kacper Kita.
  • Wybory prezydenckie we Francji już za trzy miesiące. Kandydaci rozpoczynają zażartą kampanię promującą ich postulaty.
  • Na prawicy trwa intensywna walka o to, kto będzie reprezentował blok polityczny stawiający opór coraz szybciej postępującej islamizacji kraju.
  • Zobacz także: Zemmour ogłosił start w wyborach prezydenckich 2022 we Francji

Jakie są szanse na pokonanie w wyborach lewicowego kandydata Emmanuela Macrona?

Ekspert portalu Nowy Ład, Kacper Kita, w swoich wypowiedziach w wywiadzie udzielonym redaktorowi Mediów Narodowych przybliżył sytuację polityczną z poprzednich wyborów.

Po raz pierwszy od 40 lat do drugiej tury nie weszli przedstawiciele partii republikańskiej i centro-lewicowej (liberalnej). Weszła natomiast Marie Le Pen i Emmanuel Macron, który był gwiazdą rządu Francois Hollande. Macron zaprezentował się jako ten tworzący nowe centrum, jako taki wzorcowy technokrata – stwierdził ekspert.

Kita podkreślił, że francuska prawica wcale nie znajduje się w najgorszym położeniu.

Mamy w Polsce bardzo negatywny obraz francuzów – na tym zgniłym Zachodzie, to już nikt nie chce głosować na prawicę. Tymczasem należy sobie uświadomić, że 34%, 10 milionów z 30, które zagłosowały, oddały swój głos na Marie Le Pen. Co trzeci Francuz na nią zagłosował.

Kita o islamizacji Francji i homofobii

Le Pen uznała, że trzeba pożenić francuski nacjonalizm z językiem, pojęciami i instytucjami już republikańskimi, progresywistycznymi, starając się zwalczyć islam z punktu widzenia feministycznego, laickiego. Z punktu widzenia również tego, że islam jest przeciwko homoseksualizmowi – powiedział.

W dalszej części rozmowy ekspert określił stanowisko Zemmoura, przeciwnika Le Pen, wobec jej postulatów.

Zemmour uważa, że Marie Le Pen podejmując się innych kwestii, takich jak chociażby akcentowanie codziennych problemów zwykłych francuzów, problemów gospodarczych, zdrowotnych – pewnym momencie zajęła się nawet ochroną środowiska – jest taknaprawdę femme de gout, kobietą lewicy. Przez to, że zbyt wiele uwagi poświęca kwestiom drugorzędnym tak naprawdę demobilizuje wyborców. Ludzie tak naprawdę nie mają motywacji żeby pójść do głosowania. On (Zemmour) jest za bardzo prostym przekazem: Francja może umrzeć, postępuje islamizacja Francji, jeśli nic nie zrobimy Francja taką jaką znamy od 1500 lat przestanie istnieć i musimy to zatrzymać – stwierdził.

Kita przybliżył również postulaty innej prawicowej kandydatki

Valerie Pecresse zaczęła używać haseł antymuzułmańskich. Zaczęła mówić, że jak ona zostanie prezydentem to w dziesięć lat zlikwiduje wszystkie getta. Pecresse poparła wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności Konstytucji nad prawem Unii Europejskiej. Mówiła również, że jest przerażona tym, iż likwiduje się sformułowanie Boże Narodzenie w UE – wskazał ekspert.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Anna Nowak

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY