Zemmour ogłosił start w wyborach prezydenckich 2022 we Francji

Dodano   3
  Loading
Eric Zemmour

Eric Zemmour / fot. Twitter

"Postanowiłem kandydować na prezydenta. (...) Niech żyje Francja!" - ogłosił Zemmour.
  • Prawicowy publicysta Eric Zemmour ogłosił w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych swój start w wyborach prezydenckich we Francji w kwietniu 2022 roku.
  • Zemmour w sondażach utrzymuje poparcie na poziomie od 14 do 18 proc., co komentatorzy sceny politycznej uważają za ogromny sukces, ponieważ jeszcze na początku roku cieszył się zaledwie 5-procentowym poparciem.
  • W weekend natomiast media opublikowały zdjęcia publicysty, który pokazał działaczce Antify środkowy palec.
  • Zobacz także: Kamraci sypią w areszcie zgodnie z oczekiwaniami. Zatrzymano kolejną osobę

Prawicowy publicysta Eric Zemmour ogłosił w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych swój start w wyborach prezydenckich we Francji w kwietniu 2022 roku.

Zemmour ogłosił start w wyborach prezydenckich

“Moi drodzy rodacy, (…) podobnie jak Wy, postanowiłem wziąć swój los w swoje ręce.. (…) Już nie czas reformować Francję, ale ją ratować. Postanowiłem kandydować na prezydenta. (…) Niech żyje Francja!” – ogłosił Zemmour.

Publicysta stwierdził w nagraniu, że Francuzi mają “poczucie wywłaszczenia”.

“Czujesz, że nie jesteś już w kraju, który znasz. (…) To nie kraj Joanny d’Arc czy Ludwika XIV, kraj Bonapartego i generała de Gaulle’a (…). Francja to już nie Francja i wszyscy to zauważyli” – oświadczył Zemmour.

Kandydat mówi również o reindustrializacji Francji, zrównoważeniu jej bilansu handlowego i zadłużeniu oraz oferowaniu pracy bezrobotnym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wyniki w sondażach

Zemmour w sondażach utrzymuje poparcie na poziomie od 14 do 18 proc., co komentatorzy sceny politycznej uważają za ogromny sukces, ponieważ jeszcze na początku roku cieszył się zaledwie 5-procentowym poparciem. Uważany jest za głównego rywala przywódczyni skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Jednak w ostatnich dniach poparcie dla niego nieco spadło po słowach o marszałku Petainie, który “ratował francuskich Żydów” podczas II wojny światowej oraz po sformułowanym 13 listopada przed klubem Bataclan w Paryżu oskarżeniu wobec byłego prezydenta Francois Hollande’a, iż “nie obronił Francuzów i podjął absolutnie przestępczą decyzję o pozostawieniu otwartych granic”.

W weekend natomiast media opublikowały zdjęcia publicysty, który pokazał działaczce Antify środkowy palec.

Zemmour jest byłym dziennikarzem, eseistą i pisarzem. Przez kilka lat prowadził programy telewizyjne i radiowe. Jest autorem wielu książek, m.in. rozchwytywanej w ostatnim czasie “Francja nie powiedziała swojego ostatniego słowa” czy “Premier Sexe” (“Pierwsza płeć” – nawiązanie do “Drugiej płci” Simone de Beauvoir), “Francuska melancholia” oraz “Francuskie samobójstwo”.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Wojciech
Gość
Wojciech
1 grudnia 2021 02:45

Media Narodowe nazywają Marine Le Pen SKRAJNĄ PRAWICĄ???? CO TU SIĘ KURWA DZIEJE? KTO TU DO CHUJA PISZE? ADAM MICHNIK?

bogdan duda
Gość
bogdan duda
1 grudnia 2021 03:55

Tak ,trochę to dziwne. gówno kurejszatan , janda to gwiazdy , Pani Le Pen skrajna prawica.

Stan
Gość
Stan
1 grudnia 2021 07:34

Ten artykuł to kopia z jakiś liberalnych mediów dlatego ma taką formę, a poza tym Zemmour nie jest żadną prawicą tylko kimś kto ma osłabić Le Pen przejmując jej głosy. On startuje do wyborów po to aby wygrał Macron. gdyby startowała sama Le Pen i Macron to Le Pen zdystansowała by Macrona jak maratończyk uczniaka. Powtarzam, Zemmour startuje po to żeby nie przegrał Macron.

POLECAMY