Najnowszą książką Andrzej Pilipiuk znowu wkurzył lewaków [OPINIA]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrej Pilipiuk

Andrej Pilipiuk

Lewicowcy (zapewne nie tylko w naszym kraju) żyją w fałszywym przeświadczeniu, że wszyscy ludzie sukcesu podzielają ich lewicowe zabobony. Kiedy tak nie jest, to lewicowcy popadają w straszną histerię, bo ich urojony uporządkowany lewicowy świat ulega destrukcji. Gdy człowiek sukcesu nie podziela lewackich zabobonów, jest to niezwykle bolesne dla lewaków, którym znika poczucie bezpieczeństwa.

Andrzej Pilipiuk pisarz antykomunistyczny

Odnoszący ogromne sukcesy pisarz Andrzej Pilipiuk w swojej najnowszej książce znowu wkurzy lewaków. Pilipiuk z lewicowego punktu widzenia popełnia zbrodnie, bo nie wstydzi się swoich prawicowcy poglądów. Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazał się wywiad rzeka Andrzeja Pilipiuka „Po drugiej stronie książki”. Odpowiedzi pisarze wysłuchał i spisał Jacek Skrzypacz.

Zobacz także: Kantor i fast foody w „miasteczku” migrantów. Kebab drożeje w błyskawicznym tempie

„Po drugiej stronie książki” to opowieść biograficzna (barwnie ukazująca koszmar życia codziennego w PRL, studia w III RP, karierę literacką) i kompendium wiedzy o inspiracjach literackich Pilipiuka. Każdy fan pisarze dowie się niezwykle dokładnie o tym, co było inspiracją dla postaci, wydarzeń, a nawet humoru w twórczości Pilipiuka. Np. jedną z bohaterek opowiadań zainspirowała córka Wojciecha Olszańskiego (aktora występującego pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski) Michalina Olszańska, którą pisarz poznał. Pisarz na kartach pracy właściwie niewiele zdradza o swoim życiu prywatnym, raz wspomina, że ma córkę, kilka razy wspomina o żonie.

Pilipiuk od lat wkurza lewicę

Pilipiuk niepomiernie od lat wkurza lewicę, bo nie wstydzi się publicznie stwierdzać, że „chrześcijaństwo stanowi fundament naszej kultury i tradycji”, faszystowskie Włochy miały swoje dobre strony (choć pisarz jako wolnościowiec komunizm, nazizm, faszyzm uznaje za lewicowe patologie), docenia walkę z komunistami (i to nawet białych czy UPA – zdaniem Pilipiuka historii relacji polsko-ukraińskich nie można ograniczać tylko do Wołynia), okultyzm uznaje za realne zagrożenie, szanuje cudze (nawet fałszywe) religie.

Zdaniem Pilipiuka „ruchy lewicowe wybrały barbarzyństwo, ochronę kadr będących potencjalnym narzędziem represji”. Pisarz uznaje, że islamscy imigranci są zagrożeniem, nadchodzi czas islamskiego terroru w Europie, islamiści skutecznie zniszczyli Skandynawię. Dla Pilipiuka islamscy imigranci to zbyt często „degeneraci pozbawieni jakiejkolwiek wyższej kultury”, niepasujący do Europy, odrzucający zachodnie wartości („ochronę kobiet i dzieci, demokrację, wolność słowa, wolność sumienia, i wolność wyznania”, na zachód przenoszą zbrodnie ze swoich krajów (okaleczanie dziewcząt, dręczenie zwierząt, pedofilie). Celem islamskich imigrantów nie jest praca, ale pasożytowanie na Europie Zachodniej. Pilipiuk uważa, że islamiści powinni emigrować do islamskich krajów, a nie na zachód.

Pisarz jest za karą śmierci, powszechne prawo posiadania broni, akceptuje monarchizm, komunistyczną bezpiekę uznaję za patologie, nie zgadza się na publikacje swoich powieści i opowiadań w Rosji, uznając Rosję za wroga. Można odnieść wrażenie, że jest jednym z wyznawców covidianizmu. Deklaruje, że odrzuca i antysemityzm i filosemityzm – choć nie da się ukryć, że z ogromną sympatią opisuje Żydów w swej twórczości.

Pilipiuk, czyli sukces opowiadań i powieści

Andrzej Pilipiuk to jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy powieści przygodowych, autor cyklu książek o Panu Samochodziku (pisanych pod pseudonimem), oraz o Jakubie Wędrowyczu, Kuzynkach, intelektualista o jednoznacznie prawicowych poglądach — kandydował do parlamentu z listy Prawicy Janusza Korwina-Mikke i do europarlamentu z listy Unii Polityki Realnej.

Od wielu lat jestem wielkim miłośnikiem powieści i opowiadań mistrza Andrzeja “największego piewcy polskiej wsi od czasów Reymonta”. Największy mój zachwyt wzbudził cykl opowiadań i powieści o Jakubie Wędrowyczu (mieszkającym w pod lubelskiej wsi alkoholiku, bimbrowniku i pogromcy upiorów), z przyjemnością czytałem trylogię o kuzynkach i kolejne tomy przygód Pana Samochodzika pisane pod pseudonimem Tomasz Olszakowski.

Andrzej Pilipiuk (urodzony w Warszawie, absolwent archeologii Uniwersytetu Warszawskiego) znany jest ze swoich konserwatywno-liberalnych poglądów. W swoich książkach i wypowiedziach wielokrotnie krytykował wszelkie przejawy lewicowości. Robi to też systematycznie na swoim blogu.

Opublikował 9 tomów przygód Jakuba Wędrowycza (Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure…, Zagadka Kuby Rozpruwacza, Wieszać każdy może, Homo bimbrownikus, Trucizna, Konan destylator, Karpie bijem). Cztery tomy przygód kuzynek (Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki, Zaginiona). 19 tomów przygód Pana Samochodzika (Pan Samochodzik i… Arka Noego, … rubinowa tiara, … tajemnice warszawskich fortów, … zaginiony pociąg, … sekret alchemika Sędziwoja, … zaginione poselstwo, … łup barona Ungerna, … zagubione miasto, … wynalazek inżyniera Rychnowskiego, … potomek szwedzkiego admirała, … ikona z Warszawy, … Czarny Książę, … więzień Jasnej Góry, … brązowy notes, … Adam z Wągrowca, … diable wiano, … mumia egipska, … Relikwiarz świętego Olafa, … Zamek w Chęcinach). Trzy powieści w cyklu Norweski dziennik (Ucieczka, Obce ścieżki, Północne wiatry). Siedem z cyklu Oko Jelenia (Droga do Nidaros, Srebrna Łania z Visby, Drewniana Twierdza, Pan Wilków, Tryumf Lisa Reinicke, Sfera Armilarna, Sowie zwierciadło). Trzy powieści z serii „Wampir z …” (…M3, …MO, …KC).

Inne książki publikacje, powieści i zbiory opowiadań Andrzeja Pilipiuka to:
2586 kroków, zbiór opowiadań
Operacja Dzień Wskrzeszenia
Czerwona gorączka, zbiór opowiadań
Rzeźnik drzew, zbiór opowiadań
Bliżej świata: wiedza o społeczeństwie dla gimnazjum: wychowanie obywatelskie, wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym – podręcznik dla gimnazjalistów do wiedzy o społeczeństwie razem z Marią Wesołowską-Starnawską
Aparatus, zbiór opowiadań
Szewc z Lichtenrade, zbiór opowiadań
Carska manierka, zbiór opowiadań
Reputacja, zbiór opowiadań
Litr ciekłego ołowiu, zbiór opowiadań
Wilcze leże, zbiór opowiadań
Raport z północy
Zły las — zbiór opowiadań
Przyjaciel człowieka — zbiór opowiadań
Traktat o higienie. Z dziejów dra Skórzewskiego — zbiór opowiadań
Upiór w ruderze — zbiór opowiadań
Czarna góra

W Polsce mamy wspaniałą fantastykę. Żywą, poczytną, dobrze napisaną, pogardzaną przez „salon” (czyli przez sprytne dzieci komuchów, które dziś pozują na autorytety). Literaturę, która jest dowodem, że bez interwencji państwa, bez dotacji ministerstwa kultury, w czystym kapitalizmie (czyli w sytuacji, gdy decydują konsumenci), kultura żyje i ma do zaoferowania dużo więcej niż demoralizacja i obscena przymusowo finansowana przez podatników. Duża część polskich twórców fantastyki jest spadkobiercami Sienkiewicza. W popularnej formie pisarze ci propagują wartości i zajmują się edukacją historyczno-polityczną.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY