Zmarł amerykański gwiazdor William Lucking

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
William Lucking

William Lucking / Fot. Youtube

Urodzony 17 czerwca 1941 aktor zmarł w swoim domu w Las Vegas 18 października 2021 r., w wieku 80 lat. Podczas swojej długiej kariery, trwającej niemal pół wieku, zagrał w ponad 150 produkcjach filmowych.

Wspomnienia o aktorze

Pochodzący z Vicksburg w stanie Michigan aktor grał zazwyczaj role kowbojów lub policjantów oraz wojskowych. Zagrał w wielu ekranizacjach wielkiego kina, jak np. “Czerwony Smok”, “Prawdziwa historia” czy “Kontrabanda”. Od zawsze lubił motocykle, dlatego rola w serialu „Synach anarchii”, gdzie wcielił się w rolę bosa gangu motocyklowego, była dla niego stworzona. Już wtedy miał rozedmę płuc i problem z oddychaniem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Liczne role serialowe nie przyniosły mu takiej popularności jak ten serial. Zagrał w nim w ponad 50 odcinków w czterech sezonach. Pozostawił po sobie wielki dorobek artystyczny, zapamiętamy go na pewno, bo był nie tylko dobrym artystą scen kinowych i telewizyjnych, ale i człowiekiem z charyzmą. W żałobie pozostawił dwie córki i żonę.

Choć William często grał twardych i silnych mężczyzn, w swoim prawdziwym życiu był eleganckim mężczyzną z wybitnym intelektem, który uwielbiał kłócić się o politykę oraz aktualne sprawy. Potrafił dyskutować o filozofii i fizyce, a także wnosił wartościowe uwagi do rozmów o sztuce i poezji

– w nekrologu napisała żona Sigrid Lucking.

tvp.info/ wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY