Pospieszalski: Segregacja sanitarna to coś obrzydliwego! [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jan Pospieszalski w MN

Jan Pospieszalski w MN / Fot. YouTube/MediaNarodowe

Polska Jest Jedna to ruch założony przez prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha. W gronie osób tworzących inicjatywę są m.in.: Anna Maria Siarkowska, dr Piotr Witczak, dr Zbigniew Hałat czy Jan Pospieszalski. I to właśnie z tym ostatnim rozmawiała na temat celów ruchu red. Agnieszka Borkiewicz w Rozmowie Mediów Narodowych.
  • Ruch Polska Jest Jedna rozpoczął działalność. Skupia lekarzy, analityków, dziennikarzy, polityków.
  • Najnowszą inicjatywą ruchu jest apel do prezydenta o obronę praw i wolności konstytucyjnych.
  • Jan Pospieszalski: Prezydent jest gwarantem praw i swobód obywatelskich.
  • Zobacz więcej: Ministerstwo Zdrowia: Jeden na pięć zgonów to w pełni zaszczepieni

Jaki jest cel inicjatywy Polska Jest Jedna?

– Naszym celem jest odzyskanie prawdy o naszym zdrowiu, o sytuacji pandemicznej w kraju. Jesteśmy skrępowani czymś, co jest cenzurą prewencyjną. Jesteśmy ograniczani w swoich działaniach różnymi administracyjnymi nakazami. Ta sytuacja się zagęszcza. Mało tego, następuje dzielenie Polaków poprzez media, polityków, propagandę proszczepionkową i szukanie wroga publicznego w tzw. mitycznych antyszczepach – mówił Jan Pospieszalski.

„Segregacja sanitarna jest obrzydliwa!”

W trakcie rozmowy pojawił się wątek dotyczący apelu, jaki do prezydenta RP wystosował ruch Polska Jest Jedna. Czy Andrzej Duda może rzeczywiście powstrzymać postępujące ograniczanie praw i wolności?

Jan Pospieszalski nie ma wątpliwości, że prezydent jest gwarantem praw konstytucyjnych. – Bardzo gorąco liczę, panie prezydencie, na to, że tak jak wiele razy dawał pan sygnały o braku zgody na przymus szczepień – tak teraz da pan odpór segregacji Polaków. Ona postępuje metodami bardzo obrzydliwymi!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gość Rozmowy MN przytoczył przykład rektora jednej z uczelni, który szykanuje studentów za niezaszczepienie się. To ten sam, który oburzał się na mobbing w szkołach wyższych. – To hipokryzja, która nie zna granic!

Wejdą do polityki?

Prowadząca rozmowę zapytała Pospieszalskiego, czy te zapytania o możliwość przeistoczenia się ruchu Polska Jest Jedna w partię polityczną nie mają podstaw. Odpowiedź była następująca:

„Nie stawiajmy granic Duchowi Świętemu. Z drugiej strony jest takie powiedzenie, że nic w polityce nie dzieje się samo z siebie. Powstał ruch społeczny, który wyraża poglądy Polaków. Takie osoby jak Rafał Piech, Anna Maria Siarkowska czy Jan Łopuszański zabierają głos, bo to są ludzie, którzy istnieją w polityce i są jej działaczami. Wspieramy ich merytorycznie.”

Więcej w programie:

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY