Ministerstwo zdrowia: Jeden na pięć zgonów to w pełni zaszczepieni

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa / Fot. PAP/EPA/Abir Sultan. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak przyznał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, około 20% osób umierających w Polsce na koronawirusa to takie w pełni zaszczepione. - Osoba, która umiera na covid niezaszczepiona, to nie jest ta sama osoba, która umiera, będąc szczepiona. To są osoby dotknięte bardzo poważnymi schorzeniami - zaznaczył.
  • Rzecznik ministerstwa zdrowia z optymizmem odniósł się do aktualnych możliwości polskiej służby zdrowia.
  • Z przedstawianych przez Ministerstwo Zdrowia danych wynika, że od 3 września do 1 października na covid zmarło 298 osób, 58 było w pełni zaszczepionych.
  • Zobacz także: Spadek liczby zakażeń we Włoszech. Obserwujemy widoczną poprawę

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapewnił w Radiu Plus, że pomimo narastającej czwartej fali pandemii koronawirusa, polska służba zdrowia pozostanie otwarta na pacjentów cierpiących na inne przypadłości. Z optymizmem odniósł się do aktualnych możliwości polskich szpitali.

Bezkolizyjnie do 17-18 tysięcy możemy poszerzać bazę łóżek covidowych. W ciągu 24-48 godzin jesteśmy w stanie rozbudować tę bazę do 12 tysięcy. Jej rozbudowanie w tej chwili nie szkodzi żadnym innym pacjentom w innych zakresach chorobowych. Rok temu o tej porze mieliśmy zajętych dwa razy więcej łóżek niż obecnie. Na pewno nie podążamy w epidemii tą samą droga co jeszcze rok temu – powiedział Andrusiewicz.

Jeżeli wyszczepimy 100 proc. społeczeństwa to, kto będzie chorował?

Z przedstawianych przez Ministerstwo Zdrowia danych wynika, że od 3 września do 1 października na covid zmarło 298 osób, 58 było w pełni zaszczepionych. To niemal 20%.

Jeżeli popatrzymy na świat, na Europę, to widzimy, że w zaszczepionych społeczeństwach, logicznym jest, chorują również zaszczepieni. Jeżeli wyszczepimy 100 proc. społeczeństwa to, kto będzie chorował? Również ludzie zaszczepieni. To kto dzisiaj trafia do szpitala i niestety czasem doświadcza najgorszego, to ludzie dotknięci wielochorobowością – wyjaśnił rzecznik.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Osoba, która umiera na covid niezaszczepiona, to nie jest ta sama osoba, która umiera, będąc szczepiona. To są osoby dotknięte bardzo poważnymi schorzeniami – dodał.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY